Manny Pacquiao – ćwiczenia na brzuch

Październik 5th, 2013 TBASPORT X
ćwiczenia Manny Pacquiao

Manny Pacquiao: 10-minutowe ćwiczenia na silny i płaski brzuch wybitnego pięściarza

Manny Pacquiao jest jedynym pięściarzem w całej historii bokserskiej, który wywalczył tytuły mistrzowskie w 8 kategoriach wagowych. Według wielu ekspertów jest uważany za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe.

Silne mięśnie brzucha to bardzo ważny czynnik w przygotowaniach boksera do walki. Mięśnie brzucha są celem licznych ciosów. Twarde i silne mięśnie chronią brzuch pięściarza przed bólem i obrażeniami wewnętrznymi brzucha. Tułów cały czas uczestniczy zarówno przy wyprowadzaniu ciosu jak i ich unikaniu. Im silniejsze (lepiej wyćwiczone) mięśnie brzucha, tym łatwiej znosić zadawane przez rywala ciosy. Silny i płaski brzuch to absolutna konieczność w dyscyplinie.

Osobistym trenerem Pacmana jest legendarny szkoleniowiec Freddie Roach, który pomógł Manny Pacquiao wypracować mięśnie oraz uzyskać wielką siłę, szybkość i myślenie w czasie walki. Dzięki trenerowi jest o wiele silniejszy, ale to szybkość jest jego kluczowym atrybutem. Pięściarz bardzo wytrwale i ciężko trenuje nad uzyskaniem swojej rewelacyjnej mocy.

Trening Manny Pacquiao rozpoczyna o godzinie 6:00 rano. Najpierw biega przez 45 minut i wykonuje przyspieszenia po czym spożywa posiłek i odpoczywa. Następnie 3 godziny ćwiczy na sali treningowej. Rozpoczyna walcząc z cieniem aby się rozgrzać i rozluźnić. Następnie trenuje na tarczy, zadając szybkie kombinacje ciosów. Pacquiao trenuje z workiem i gruszkami przez dwanaście 3-minutowych rund. Po takim treningu ćwiczy pracę nóg. Trenuje na skakance i wykonuje ćwiczenia kondycyjne.

Trening kończy się po wykonaniu 10-minutowego zestawu ćwiczeń na silny i płaski brzuch. Trener również wielokrotnie uderza go kijem w brzuch, aby wzmocnić jego mięśnie.

 

 

Manny Pacquiao podczas treningu mięśni brzucha. Trening trwa 10 minut.

 

 

Dieta Manny Pacquiao:

Manny Pacquiao spożywa w każdy dzień takie same posiłki.  Jego posiłki składają się głównie z ryżu naturalnego, filipińskiego rosółu z wołowiny i rosółu z kurczaka. Wspomaga się także preparatami proteinowymi aby utrzymywać odpowiednią wagę.

 

płaski-brzuch-Manny-PacquiaoManny Pacquiao

Trenuj jak Manny Pacquiao a uzyskasz silny i płaski brzuch.

 

 

 

 

 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress
Najlepsze ćwiczenia na brzuch
katalog stron www