Aplikacja do ćwiczeń brzucha – ćwiczenia 6 Weidera, ABS

Wyrzeźbione mięśnie czy płaski brzuch to marzenie wielu kobiet oraz mężczyzn. Oczywiście można to osiągnąć wykonując regularnie ćwiczenia na brzuch oraz stosując odpowiednią dietę, ale jeśli jesteś początkującym trenującym, nie wiesz jak zacząć treningi lub chciałbyś wprowadzić coś nowego do swojego treningu to z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja do ćwiczeń brzucha na telefon lub tablet. Taki program do ćwiczeń brzucha pozwala łatwiej skupić się na wykonywanych ćwiczeniach oraz pomaga w poprawnym wykonaniu treningu. Dzięki takiej pomocy łatwiej nam systematycznie trenować, mamy pewność, że nasz trening został prawidłowo wykonany, a co za tym idzie rezultaty powinny przyjść szybciej.

Poniżej zebraliśmy najlepsze aplikacje abs na system android, które są najlepiej oceniane, przynajmniej na 4 gwiazdki lub więcej i zostały pobrane co najmniej 1.000 razy ze sklepu Google Play.

 

Aplikacja do ćwiczeń brzucha propozycje:

 

01. Aerobiczna Szóstka Weidera A6W Caynax

 

Aplikacja do ćwiczeń brzucha

Aplikacja 6 weidera

 

Aerobiczna Szóstka Weidera A6W firmy Caynax to darmowa aplikacja do ćwiczeń brzucha dla systemu Android, której zadaniem jest wspomóc twój trening. Program to taki nasz osobisty trener oraz podręczny dziennik. Menu jest w języku polskim i przedstawia ćwiczenia zawarte w 42 dniowym harmonogramie treningu mięśni brzucha. A6W został stworzony przez byłego kulturystę i późniejszego trenera Joe Weidera.

Zasada działania polega na tym, aby postępować według przedstawionych prezentacji na ekranie telefonu lub tabletu. Mamy tutaj 6 ćwiczeń, które należy wykonać w odpowiedniej liczbie powtórzeń. Aplikacja 6 Weidera jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze. W programie każdy kolejny dzień stopniowo zmienia liczbę powtórzeń, aby nasze mięśnie były stymulowane cały czas do rozwoju, czy spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki systematycznemu zastosowaniu tego narzędzia w treningu na pewno osiągniesz szybko rezultaty.

Dzięki zawartemu poradnikowi wiesz jak obsługiwać program. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane, ilość powtórzeń oraz serii. Na ekranie widzisz po lewej stronie harmonogram z wszystkimi dniami, w których można zobaczyć ilość serii wszystkich ćwiczeń. Po wykonaniu ich w danym dniu na ekranie można ujrzeć zatwierdzenie etapu ćwiczeń.

Gdy wykonujesz ćwiczenie możesz patrzeć na podpowiedzi w postaci animacji, pokazującej prawidłowe ich wykonanie. Aplikacja do ćwiczeń brzucha posiada wbudowany moduł Text To Speech, który informuje Cię głosem jakie ćwiczenie aktualnie należy wykonać oraz informuje o zmianie tempa i ilości powtórzeń. W programie istnieje możliwość zmiany głosu na inny bardziej Ci odpowiadający, podania swojej aktualnej wagi i obwodu talii czy zamieszczenia swojego zdjęcia. Dzięki tej funkcji możesz obserwować zmiany w Twoim ciele co pobudza nas do systematycznej pracy nad swoją sylwetką.

Aplikacja 6 Weidera dla systemu Android możesz pobrać z Google Play w wersji darmowej (link tutaj) lub zakupić wersję PRO, która kosztuje 4,99 zł. W wersji płatnej masz możliwość podglądu o aktualnym czasie do zakończenia treningu, możliwość przestawienia kolejności ćwiczeń, brak reklam oraz zastosowanie ciemniejszego motywu co wpływa na oszczędzanie czasu pracy baterii.

 

 

02. Trening ABS – 7 minut

 

6 weidera aplikacja

6 weidera android

 

Dzięki Trening ABS – 7 minut przeprowadzisz pełny trening na brzuch trwający tylko 7 minut. Taki zestaw ćwiczeń wykonasz w domu bez dodatkowych przyrządów. Tutaj również mamy menu w języku polskim oraz ładny wygląd graficzny. Trening jest krótki, ale jest bardzo intensywny co jest atutem, jeśli masz mało czasu na trening. Ta aplikacja do ćwiczeń brzucha przeprowadza nas przez krótki trening polegający na wykonaniu jak największej ilości powtórzeń w czasie 40 sekund.

Gdy klikniemy przycisk start na ekranie widzimy obrazek przedstawiający poprawność wykonania danego ćwiczenia, a na dole ekranu startuje zegar. Poruszanie się po apk jest bardzo łatwe i czytelne. Program posiada linki do filmików instruktażowych znajdujących się na portalu Youtube jeśli chciałbyś zobaczyć jak dane ćwiczenie należy poprawnie wykonać.

Regularność w treningu brzucha to bardzo bardzo ważny czynnik w drodze do płaskiego i wyrzeźbionego. Programiści pomyśleli o tym i zamieścili system powiadomień, który o podanej godzinie poinformuje o zbliżającym się treningu. Jest tutaj również przydatny kalendarz, w którym zapisywane są informacje o przebiegu treningu. Mamy tu statystyki, które niestety nie są zbyt rozbudowane, a szkoda bo mogłoby to nam pomóc w analizie postępów. Istnieje możliwość synchronizacji z Google Fit, a także zawiera dźwięk po polsku, co ułatwia trening.

Aplikacja do ćwiczeń brzucha Trening ABS – 7 minut jest darmowa i oferuje naprawdę sporo. Jeśli się tylko będziesz przykładać do treningu to efekty przyjdą bardzo szybko. Możesz pobrać ją za darmo z Google Play na urządzenia z systemem Android. Link tutaj.

 

 

03. Steel ABS A6W – Aerobiczna 6

 

szóstka weidera aplikacja

program na brzuch

 

Aplikacja Steel ABS A6W dostępna m.in. na system android jest również w języku polskim. Bazuje na treningu mięśni brzucha Aerobiczna Szóstka Weidera (A6W) czyli mamy sześć ćwiczeń przedstawionych w bardzo prostej postaci z ciekawymi wizualizacjami. Przejrzysty interfejs sprawia, że program łatwo się obsługuje. Tutaj ćwiczenia na mięśnie brzucha wykonujemy około 40 minut dziennie przez 42 dni.

Po uruchomieniu aplikacji rzuca się w oczy nasz trener osobisty 😉 o imieniu Ivan. Przekazuje on komendy głosowe nakreślając etapy treningu, tempo, serie oraz liczbę powtórzeń. Mamy tu możliwość dostosowania treningu do własnych upodobań.

Program A6W możemy zacząć od jakiego chcemy etapu, ale również wyznaczyć długość przerw między seriami. Wszystko jest czytelne i widzimy na ekranie na jakim etapie jesteśmy. Komiksowe wstawki naszego trenera Ivana dają motywację do treningu. Ta aplikacja do ćwiczeń brzucha jest często aktualizowana i co rusz dodawane są użyteczne dodatki. Istnieje możliwość zapraszania do treningu znajomych z Facebook’a i obserwować ich statystyki.

W darmowej wersji możemy korzystać do ostatniego dnia treningu, ale głos trenera słyszymy do szóstego dnia naszego treningu. Jeśli chcemy mieć apk bez reklam i z głosem Ivana przez cały trening musimy zakupić wersję PRO za 3.00 zł.

 

 

04. Daily ABS Workout Lumowell

 

ćwiczenia na brzuch aplikacja

abs aplikacja

 

Kolejna aplikacja do ćwiczeń brzucha Daily ABS Workout Lumowell to obecnie najlepiej oceniana przez użytkowników apka tego typu dostępna w Google Play. Nie bez powodu otrzymała 4.8 na 5.0 punktów możliwych. Oferuje bardzo ładną grafikę, ładne animacje, dokładne opisy ćwiczeń, opcje społecznościowe oraz wiele opcji dodatkowych. Możesz np. wykonać 5 lub 10 minutowy codzienny trening na mięśnie brzucha 5 razy w tygodniu.

W wersji płatnej Premium, która kosztuje 24.98 zł mamy dostęp do diety i wskazówek żywieniowych. Odblokujesz również 4-tygodniowy program treningowy z cardio + abs, aby zmaksymalizować efekt spalania tłuszczu. Niestety apka na android nie jest dostępna w języku polskim, ale jest warta swojej ceny. Link

Zobacz również artykuły z ćwiczeniami na brzuch 6 Weidera i ABS 2

Don`t copy text!