Arnold Schwarzenegger – trening Arnolda na brzuch

Trening Arnolda na brzuch wg. Arnolda Schwarzeneggera. Arni zaczął trenować w wieku 16 lat w piwnicznej siłowni, w której zimne dni było tak zimno, że ręce przymarzały mu do sztangi. Ważył wtedy zaledwie 60 kg i mierzył 180 cm wzrostu. Młody Arnold trenował 6 dni w tygodniu po 2 godziny dziennie. ”Rozpocząłem trening z obciążeniem po to, by lepiej grać w piłkę nożną. Byłem także zapalonym pływakiem i narciarzem.

Moje ciało tak dobrze reagowało na trening w siłowni, że wkrótce pokochałem kulturystykę […] już w wieku, gdy miałem 16 lat i ćwiczyłem zaledwie rok, moja sylwetka wyraźnie się ukształtowała, dzięki którym otrzymałem później mistrzowskie trofea.”

Znany jest przypadek, kiedy Arnold Schwarzenegger jako 18-letni chłopak wracając z treningu, pomógł swojej koleżance, która wjechała do rowu samochodem; po prostu podniósł z przodu i wyciągnął auto. Wyniki siłowe pochodzą z czasów jego królowania na salonach kulturystycznych, kiedy był jednym z najsilniejszych ludzi świata. Pomimo że mają już ok. 30 lat, wciąż budzą respekt.

Arnold Szwarceneger

 

Arnold Schwarzenegger wymiary:
Urodziny: 30.07.1947
Wzrost: 188 cm
Waga na starcie w zawodach: 108 kg
Waga poza startami: 117 kg
Główne trofea: 7 tytułów Mister Olimpia (1970-75 i 1980), 5 tytułów Mr. Universe
Obwód ramienia — biceps: 57 cm (22 cali)
Obwód klatki piersiowej: 147 cm (57 cali)
Łydka: 51 cm (20 cali)
Udo: 73 cm (28.5 cala)
Talia: 86 cm (33 cale)
Arnold Schwarzenegger wymiaryArnold Schwarzenegger wymiary
Arnold Schwarzenegger wyróżniał się dodatkowo ogromną siłą. Oto szczegóły niektórych rekordów z czasów, gdy ćwiczył:
– wyciskanie na ławeczce – 227kg,
– przysiad – 225kg x8
– martwy ciąg – 315kg
– uginanie bicepsa ze sztangą – 124kg x3

 

Arnold Schwarzenegger — zdobyte tytuły

1963:
zawody w Graz, Austria, Steier Hof Hotel (drugie miejsce)

1965:
Junior Mr. Europe w Stutgarcie, Niemcy (pierwsze miejsce)

1966:
Mr. Europe (pierwsze miejsce, amatorzy)
Najlepiej zbudowany mężczyzna Europy (pierwsze miejsce)
NABBA Mr. Unverse w Londynie (drugie miejsce, kategoria wysokich amatorów)

1967:
NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich amatorów i ogólna)

1968:
NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowców i ogólna)
IFBB Mr. Universe w Miami, Floryda (pierwsze miejsce, kategoria wysokich zawodników)
IFBB Mt. International w Tijuana w Meksyku (pierwsze miejsce, kategorie wysoka i ogólna)

1969:
IFBB Mr. Universe w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)
IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (drugie miejsce)
NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowców i ogólna)
Mr. Europe w Essen, Niemcy (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowcow i ogólna)

1970:
NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowców i ogólna)
AAU Pro Mr. World w Columbus, Ohio (pierwsze miejsce)
IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)

1971:
IFBB Mr. Olympia w Paryżu (pierwsze miejsce)

1972:
IFBB Mr. Olympia w Essen, Niemcy (pierwsze miejsce)

1973:
IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)

1974:
IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)

1975:
IFBB Mr. Olympia w Pretorii, Południowa Afryka (pierwsze miejsce)

1980:
IFBB Mr. Olympia w Sydney, Australia (pierwsze miejsce)

 

Arnold Schwarzenegger twierdzi:

Aby mieć dobrze rozwinięte mięśnie brzucha, trzeba ciężko wykonywać ćwiczenia na brzuch. Każdy mięsień brzucha (mięsień prosty, mięśnie skośne i międzyżebrowe) powinny być systematycznie ćwiczone w celu usunięcia wszystkich warstw tłuszczu. Jeśli będziesz ćwiczyć wszystkie mięśnie brzucha, zmniejszysz wymiar talii, spłaszczysz wypukłość brzucha, uwidocznisz umięśnienie oraz poprawisz ogólny wygląd sylwetki.

Na jakość sylwetki ma niewątpliwie wąska i umięśniona talia. Twierdzę, że ładny brzuch zmienia ogólny wygląd całej sylwetki i jest najbardziej rzucającą się w oczy częścią sylwetki. Szczupła talia optycznie powoduje, że barki, plecy, klatka i nogi wydają się większe, a budowa ciała przypomina kształt litery V.

Ćwiczenia na brzuch powinno się wykonywać nawet 6 razy w tygodniu. Gdy ćwiczyłem brzuch 2 razy dziennie, usunąłem tłuszcz w bardzo szybkim tempie i uzyskałem ostry zarys mięśni. Wystarczy codziennie poświęcić około 20 minut na trening brzucha, aby rozwinąć piękne  mięśnie brzucha, a przerwy między seriami nie będą dłuższe niż 30 sekund. Ćwiczenia na mięśnie brzucha wykonuj mocno i w szybkim tempie, bez żadnych przerw pomiędzy seriami. Wykonuj dużą ilość powtórzeń bez ciężarów. Polecam pasy ogrzewające i opaski, które zwiększają pocenie okolic brzucha, co wpływa na szybszą utratę tłuszczu oraz wody. Tłuszczowe komórki magazynują znaczną ilość wody, a więc pocenie się wspomaga usunięcie jej nadmiaru.

 

Arnold SchwarzeneggerArnold Schwarzenegger 6 pack

Arnold Schwarzenegger uważa, że aby uzyskać mięśnie brzucha bez tłuszczu, oprócz ćwiczenia na brzuch konieczna jest również wysokobiałkowa dieta z małą ilością węglowodanów. Bez diety tylko i wyłącznie ćwicząc, nie wypracujesz ładnych mięśni brzucha. Musisz zminimalizować w posiłkach udział słodyczy, skrobi i tłustych posiłków. Najlepiej zredukować dzienną dawkę spożywanych kalorii o 500 i spalenie kolejnych 500 kalorii ćwicząc, można w ciągu tygodnia pozbyć się nawet do 1kg tłuszczu. Posiłki z większą ilością białka pomagają utrzymać masę mięśniową podczas diety i wpływają na spalanie tłuszczu. Organizm potrzebuje również tłuszczu, aby spalić tłuszcz, więc nie eliminuj go całkowicie z posiłków. Natomiast całkowicie wyeliminuj z jadłospisu węglowodany i skrobie, aby spalić cały zmagazynowany tłuszcz. Możesz również stosować aerobik, który bardzo pomaga w spalaniu tłuszczu. Również bieganie oraz pływanie mogą dużo tu pomóc. 20 minut dziennie pomoże przyspieszyć metabolizm i spowoduje, że mięśnie brzucha uwidocznią się o wiele szybciej, niż gdyby się tylko ćwiczyło na brzuch. Duże przyspieszenie utraty tłuszczu z brzucha uzyskałem dzięki ubieraniu kompletu dresów i pasa z obciążeniem przed udaniem się na bieganie, gdyż powodowało to większe pocenie się. Zaraz po bieganiu ćwiczyłem 100 powtórzeń unoszenia nóg, co jeszcze wzmagało pocenie.

„Jeśli przy świetle dziennym widzisz wzgórki na swoim brzuchu, to znaczy, że jest dobry, jeśli przestrzenie między wzgórkami są grubości palca — Twój brzuch jest wspaniały, a jeśli widzisz żyły na powierzchni dolnych partii brzucha i wygląda on jak wykuty w granicie — Twój brzuch jest fantastyczny!”

 

Trening Arnolda Schwarzeneggera – 6 pack

 

Ćwiczenia na mięśnie brzucha Arnolda

 

———————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 1

Skłony na krzesełku rzymskim (brzuszki) 4 serie po 25 – 50 powtórzeń

Trening ArnoldaTrening Arnolda

W tym ćwiczeniu Arnold Schwarzenegger wykonywał tradycyjne brzuszki z tą różnicą, że wykonywał je nie na podłodze tylko na krzesełku rzymskim. Na takim przyrządzie można bardzo dobrze zaprzeć nogi stabilizując ciało i sprawniej oraz efektywniej wykonywać to ćwiczenie.

—————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 2

Unoszenie nóg wisząc 3 serie po 25 – 50 powtórzeń

Trening brzuchaTrening Arnolda na brzuch

Do wykonania tego ćwiczenia na brzuch będziesz potrzebował drążka, który musi być zamocowany na tyle wysoko, aby wisząc nie dotykać nogami podłoża. Futryna drzwi będzie tutaj dobrym rozwiązaniem.

Ustaw dłonie na drążku stosunkowo szeroko. Unieś teraz nogi na zgiętych plecach, (nie można ćwiczyć tutaj na wyprostowanych plecach, ani nogach). Nie należy angażować ramion do podciągania się, uginania ramion.

Podnoś ugięte nogi i dociągnięte jak najbliżej do klatki piersiowej i opuszczaj powoli, starając się, aby sylwetka była stabilna (bez kołysania na boki). Staraj się po uniesieniu nóg zatrzymać w tej pozycji przez 1 sekundę, a następnie opuść.

———————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 3

Unoszenie nóg leżąc 3 serie po 25 – 30 powtórzeń

 

Arnold Schwarzenegger trening

Arnold Schwarzenegger trening Arnolda

Połóż się płasko na plecach, ręce wzdłuż ciała, lekko na boki co ustabilizuje kręgosłup w momencie podniesienia bioder. Unieś głowę i ramiona. Początkujący mogą podnieść samą głowę. Pamiętamy, aby plecy cały czas leżały płasko na podłożu. Napnij mięśnie brzucha. Następnie unieś nogi do pozycji pionowej i staramy się, aby były jak najbardziej wyprostowane. Staramy się jednocześnie, aby jak najwyżej unieść biodra. Następnie opuszczamy biodra potem nogi. Z każdym powtórzeniem wykonujemy 2 ruchy: uniesienie nóg i podniesienie ich do pionu.

———————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 4

Skręty tułowia 3 serie po 50 powtórzeń

 

Ćwiczenia na brzuch skrety tulowiaJest to doskonałe ćwiczenie dzięki, któremu rozwiniemy mięśnie skośne brzucha. Połóż się na plecach z ugiętymi nogami, ręce splecione za głową. Podnieś wolno barki i skrę tułów w prawą stronę, unosząc jednocześnie lewe biodro. Prawym łokciem zbliż się do lewego kolana i wykonaj intensywny skręt, napinając mięśnie lewego boku. W tej pozycji staraj się wytrzymać 1 sekundę. Powrót do pozycji wyjściowej i powtórz to samo ćwiczenie na drugą stronę.

———————————————————————————————————-—————————

Ćwiczenie 5

Unoszenie tułowia z leżenia przodem 3 serie po 15 powtórzeń

 

Unoszenie tulowia z lezenia przodem

 

Połóż się na brzuchu. Ręce wzdłuż tułowia, dłonie przy pośladkach. Wyciągnij głowę i szyję, unieś tułów nad podłogą. Policz do 5 i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy.

———————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 5

Unoszenie nóg siedząc 4 serie po 25-50 powtórzeń

———————————————————————————————————————————————

Wykonuj trening Arnolda na brzuch jak Arnold Schwarzenegger

 

Zobacz także inne równie skuteczne metody ćwiczeń:  ćwiczenia.

Don`t copy text!