Calominal – opinie o leku na nadwagę

Calominal to wyrób medyczny, którego zadaniem według producenta jest leczenie nadwagi oraz pomoc w redukcji przyswajania cholesterolu. Jakie są opinie o tym preparacie i czy warto go kupić dowiesz się w dalszej części artykułu. Jak wiemy nadwaga to oprócz mało estetycznego wyglądu ciała również większe prawdopodobieństwo nabycia wielu groźnych chorób, dlatego warto zrzucić kilka kilogramów dla lepszego zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia.

Producent leku zapewnia, że Calominal skutecznie wspomaga leczenie nadwagi poprzez redukowanie ilości tłuszczów pozyskiwanych z jedzenia oraz zmniejszenie ilości kalorii. I niby w ten sposób Calominal znacząco wspomaga odchudzanie oraz pomaga monitorować wagę ciała.

 

Głownym składnikiem leku Calominal wpływającym na wspomaganie leczenia nadwagi jest chitozan. Jest to substancja uzyskana z chityny, czyli składnika budulcowego grzybów lub skorupiaków. Po spożyciu wraz z jedzeniem substancja ta zwiększa swoją objętość i powoduje uczucie sytości. Osobiście uważam, że istnieją lepsze preparaty tego typu jak błonnik, nasiona babki płesznik lub szałwia hiszpańska (chia). Substancja ta w preparacie Calominal ma właściwości wiązania np. tłuszczów przyjmowanych przez nas w naszej diecie i z nimi jest wydalany. Chitozan ogranicza wchłanianie, lecz nie spala tłuszczy oraz nie przyspiesza przemiany materii. O wiele lepszym rozwiązaniem w walce z nadwagą jest połączenie dobrego spalacza tłuszczu z zastosowaniem wysiłku fizycznego.

 

Calominal

 

Zastosowanie odpowiedniego leczenia nadwagi zależy głównie od przyczyn powstania zwiększonej masy ciała oraz naszego stanu zdrowia. Przed rozpoczęciem kuracji jakimkolwiek preparatem warto ustalić cele, które nami kierują. Podczas stosowania leku Calominal, jak i innych preparatów warto zastosować kilka ważnych zasad:

W trakcie stosowania preparatu Calominal należy zastosować dietę dostosowanej do naszego zapotrzebowania na energię. Należy wziąć pod uwagę również nasz wiek oraz tryb życia. Należy również ograniczyć spożywanie słodyczy oraz wystrzegać się wysokokalorycznych przekąsek, oraz zredukowanie potraw tłustych. Warto uzupełnić dietę o potrawy lekkostrawne i mniej tuczące, należy jeść więcej ryb, otłuszczony nabiał, świeże owoce i warzywa. Musimy zredukować ilość spożywanej soli dodawanej do potraw. Ważne jest, aby jeść małe posiłki w regularnych odstępach 3-4 godzinnych. Należy zrezygnować ze słodkich napojów i zastąpienie ich niegazowaną wodą mineralną. Wystrzegaj się od stosowania głodówek oraz niskokalorycznych diet, które powodują gwałtowną redukcję masy ciała w krótkim czasie. Takie postępowanie prowadzi do efektu jo‐jo, czyli szybkiego powrotu do wagi sprzed kuracji.


W trakcie kuracji Calominal zalecane jest połączenie diety z zastosowaniem wysiłku fizycznego: siłownia, bieganie, marsz, jazda na rowerze, jogging, nordic walking, pływanie, aerobic. Aktywność fizyczna powinna być zastosowana 3‐4 razy w tygodniu.

 

Dawkowanie:

Należy stosować 2 tabletki Calominal 2 razy dziennie. Jedno opakowanie to 60 tabletek, czyli 1 opakowanie wystarcza tylko na 15 dni. To trochę mało i na pewno, aby uzyskać jakikolwiek efekt należy tych opakowań trochę kupić.

Tabletki należy popijać pełną szklanką wody. Natomiast w czasie trwania kuracji należy pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody (2 do 3 litrów dziennie)

 

Cena Calominal to: około 30 zł

 

Jakie opinie o stosowaniu Calominal można znaleźć w internecie?

Na wstępie zaznaczę, że preparat ten nie jest lekiem na odchudzanie i może jedynie wspomóc proces odchudzania. Czy tak jest naprawdę? Opinie preparatu Calominal niestety nie są najlepsze i wiele osób, które zastosowały kurację preparatem Calominal są rozczarowane uzyskanymi efektami. Wiele osób albo nie zauważyły utraty wagi lub utrata wagi jest na tyle mała, że nie polecają tego produktu.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces odchudzania i skutecznie spalić tłuszcz, to o wiele lepszym rozwiązaniem niż Calominal będzie tu zastosowanie dobrego spalacza tłuszczu np. rewelacyjnego produktu Dorian Yates – Black Bombs.  Należy pamiętać o zastosowaniu dodatkowo jakiegokolwiek wysiłku fizycznego jak np. bieganie, jazda na rowerze, siłownia, szybsze marsze, aby uzyskać szybkie efekty. Zachęcam do przeczytania nowego artykułu o kolejnym suplemencie na odchudzanie Apetiblock. Dowiedz się czy warto go kupić.

 

 

Najlepsze obecnie tego typu preparaty na rynku przedstawiliśmy w artykule: spalacze tłuszczu ranking 2018

Don`t copy text!