Ćwiczenia na brzuch z hantlami

 

W czasach, gdy królują media społecznościowe, ingerujące na każdym kroku w naszą prywatność, nieustannie jesteśmy poddani ocenie społecznej. Dlatego większość z nas pragnie prezentować się jak najlepiej. W końcu na zdjęciach, które udostępniamy na portalach społecznościowych, nie wypada wyglądać gorzej, niż nasi znajomi! Znacznie więcej uwagi poświęcamy naszemu wizerunkowi, w porównaniu do tego, co miało miejsce w wieku ubiegłym. Stawiamy na rozwój osobisty i świadomość siebie. Ze starannością komponujemy posiłki, robimy makijaże niewiele odbiegające od tych spod pędzla profesjonalisty, dobieramy garderobę z precyzją godną stylistów… Jednak jak byśmy nie starali się ,,przyozdobić” naszej powłoki ziemskiej, nie będziemy wyglądać korzystnie, dopóki nie zadbamy o sylwetkę. To ona stanowi zwieńczenie całościowego odbioru naszej osoby. Częścią ciała, na którą narzekamy zdecydowanie najczęściej, jest brzuch. Dlatego w codziennych ćwiczeniach warto poświęcić mu odrobinę więcej uwagi. Ten płaski i wymodelowany, to marzenie każdego z nas. Szukając przykładowych ćwiczeń w Internecie, zazwyczaj zderzamy się z natłokiem informacji. Jednak większość amatorów, ostatecznie decyduje się zacząć od tych wykonywanych w domu. Wbrew pozorom wcale nie wymaga to dużego wkładu finansowego (w specjalistyczny sprzęt). Na początek spokojnie wystarczy jedynie mata do ćwiczeń i hantle. Przykładowe ćwiczenia na brzuch z hantlami:

  1. Pompki

Ustawiamy hantle na podłodze, na szerokość bioder. Układamy się w pozycji, jak do pompki, z tym, że dłonie kładziemy na hantlach. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że w tym ćwiczeniu nasze ciało powinno stanowić prostą linię. Powoli przyciągamy hantle do klatki piersiowej, na zmianę. Wykonajmy co najmniej 3 serie, po 10 powtórzeń.

  1. Przysiady

Stajemy w lekkim rozkroku. Hantle trzymamy w wyprostowanych poziomo rękach. Przybliżamy łokcie do talii, unosząc hantle poziomo, jak najdalej potrafimy. I w tym momencie robimy przysiad. Należy mieć na uwadze, że poprawny przysiad wygląda tak, że uda znajdują się równolegle do podłogi. Po wykonaniu przysiadu wstajemy i unosimy hantle nad głową przez 30 sekund. Najlepiej wykonywać to ćwiczenie w pięciu seriach, po 10 powtórzeń.

  1. Wykroki 

W tym ćwiczeniu wykorzystujemy 2 hantle. Chwytamy je mocno w dłonie i stajemy z jedną nogą wysuniętą do przodu. Unosimy hantle nad głową, licząc do dziesięciu. Staramy się w tym czasie napiąć mięśnie brzucha. Obniżamy się do przysiadu. Tak, by jedno kolano stanowiło kat prosty z podłogą, a drugie było na niej oparte. Tutaj również wykonujemy 3 serie, po 10 powtórzeń.

 

Dlaczego ćwiczenia na brzuch z hantlami są bardziej skuteczne?

Szybko okazuje się, że zwykłe brzuszki to za mało. Wykonując je, na efekty często musimy czekać miesiącami. Ćwiczenia na brzuch z hantlami wychodzą na przeciw temu problemowi. Dzięki zwiększeniu obciążenia podczas ćwiczeń, mięśnie mają możliwość budować się w szybszym tempie.

Mięśnie brzucha, poza estetycznym wyglądem, odgrywają jeszcze jedną, niemniej istotną rolę. Bowiem chronią one nasze narządy wewnętrzne. Warto o tym pamiętać i nie traktować ich jedynie jako elementu ozdobnego dla naszego ciała. Przetrenowanie z pewnością nie wyjdzie im na dobre. Optymalna ilość ćwiczeń mięśni brzucha wynosi 2-3 razy w tygodniu.

Pamiętajmy, by wszystkie wykonywać z rozsądkiem, a na początku najlepiej przy asekuracji. Dzięki temu unikniemy choćby kontuzji kręgosłupa. Wszelakie urazy są zagrożeniem szczególnie u osób początkujących i niemających na co dzień zbyt wiele wspólnego z siłownią.

 

 

 

Don`t copy text!