Ćwiczenia na oponkę na brzuchu

Ćwiczenia na oponkę na brzuchu

W dzisiejszych czasach bardzo dużą uwagę oraz troskę przywiązujemy do swojego wyglądu zewnętrznego. Pragnąc zachować zgrabną oraz szczupłą sylwetkę staramy się prowadzić zdrowy oraz aktywny styl życia, a także zdrowo się odżywiać. Niestety często bywa, że pomimo zrównoważonej diety oraz regularnych wizyt w siłowni czy też na zajęciach fitness my wciąż nie możemy pozbyć się mało estetycznej oponki z brzucha. Sytuacja wydaje się najbardziej frustrująca w okresie letnim, kiedy to zamiast wymarzonego dwuczęściowego bikini musimy na plażę wybrać zakrywający połowę ciała oraz mało praktyczny jednoczęściowy strój kąpielowy. Jeśli jednak włożymy sporo wysiłku i determinacji, oraz ciężkiej pracy to z całą pewnością możemy do lata pozbyć się znienawidzonej oponki i z dumą prezentować latem swój pięknie wyrzeźbiony oraz płaski brzuch.


Musimy zdać sobie sprawę, że na wygląd naszego brzucha największy wpływa ma zawartość tłuszczu w ciele – jeśli jest go zdecydowanie zbyt wiele to nawet najtrudniejsze ćwiczenia na oponkę na brzuchu angażujące mięśnie brzucha do pracy  na niewiele się zdadzą z prostej przyczyny – pokryte pokaźną warstwą tłuszczu pozostaną wciąż niewidoczne. Dlatego, aby zlikwidować oponkę bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniej diety. Ponadto na wygląd naszego brzucha ma wpływa nasza ogólna aktywność fizyczna – a nie tylko i wyłącznie ćwiczenia na oponkę na brzuchu angażujące do pracy mięśnie brzucha.  Kiedy wykonujemy treningi ogólnorozwojowe- polegające na angażowaniu pracy całego ciała nasz brzuch także świetnie podczas nich pracuje. Cwiczenia na oponkę na brzuchu są bardzo ważne, ale ważny jest również trening cardio i trening siłowy, któreodgrywają bardzo ważną rolę na drodze do uzyskania płaskiego oraz pięknie wyrzeźbionego brzucha bez śladów oponki. Dzięki systematycznym ćwiczeniom cardio możemy spalić bardzo duże ilości kalorii oraz tkanki tłuszczowe,j a podczas treningów siłowych angażujemy do pracy wszystkie grupy mięśniowe naszego ciała oraz jesteśmy w stanie jeszcze efektywniej spalać tłuszcz. Jeśli zastosujemy to wszystko w naszej walce o piękny oraz umięśniony brzuch, a całość wzbogacimy o kilka bardzo skutecznych ćwiczeń pozwalających pozbyć się oponki to jesteśmy w stanie w dość krótkim czasie zauważyć pierwsze widoczne efekty ciężkiej pracy.

Poniżej przedstawiono kilka bardzo skutecznych ćwiczeń pozwalających pozbyć się oponki:

    • bardzo skuteczne efekty, jeżeli chcemy zgubić boczki oraz pozbyć się oponki daje ćwiczenie przy użyciu znanego od lat przyrządu jakim jest hula hop. Najlepiej wybrać hula hop z obciążeniem oraz specjalnymi kulami magnesowymi pozwalającymi dosłownie rozbijać tłuszcz. Najlepsze efekty osiągniemy kręcąc kołem codziennie po około 30 minut. Pamiętajmy jednak aby kręcić w obie strony – jest to bardzo ważne aby rozwijać obie strony naszego ciała. Niewątpliwą zaletą hula hop jest to, że możemy ćwiczyć w różnych warunkach, zarówno w domu przed telewizorem jak i w parku lub ogrodzie podczas wiosennej pogody. Ponadto istnieją także specjalne cluby hula hop, w których instruktorzy prowadzą zajęcia z użyciem koła, a dzięki temu możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty oraz zyskać pewność wykonujemy ćwiczenia na oponkę na brzuchu poprawnie.
  • wspinaczka jest kolejnym bardzo skutecznym ćwiczeniem na pozbycie się szpecącej oponki – aby prawidłowo ją wykonać należy zejść do podporu deski opierając dłonie na podłodze oraz palce stóp, a następnie bardzo dynamicznie przyciągać kolana do klatki piersiowej. Warto dodać, że sama deska jest również bardzo skutecznym ćwiczeniem izometrycznym angażującym do pracy nie tylko mięśnie brzucha, ale także całe nasze ciało w tym ramiona, nogi, plecy oraz klatkę piersiową.
  • unoszenie nóg zarówno w zwisie jak i w leżeniu to ćwiczenia na oponkę na brzuchu przynoszące także bardzo skuteczne efekty w walce z oponką na brzuchu. Aby wykonać to ćwiczenie w zwisie możemy oprzeć nasze dłonie oraz łokcie na poręczach lub użyć w tym celu klasycznej drabinki. Następnie należy utrzymując stale napięte mięśnie brzucha unosić kolana do klatki. Osoby bardziej zaawansowane mogą wykonać wariant trudniejszy na prostych nogach. Ćwiczenie to bardzo mocno angażuje do pracy dolne partie brzucha.
Don`t copy text!