Ćwiczenia z piłką – idealny sposób na ładny brzuch

Ćwiczenia z piłką nie należą do ćwiczeń standardowych, ale dzięki swej atrakcyjności i łatwości wykonywania są bardzo skuteczne. Gdy normalne ćwiczenia na brzuch są dla ciebie mało skuteczne, to musisz spróbować, ćwiczyć na płaski brzuch z piłką.

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną to wspaniały trening na brzuch, dzięki któremu jeszcze bardziej uaktywniają się twoje mięśnie brzucha do wysiłku, co powoduje szybszą redukcję zbędnego podskórnego tłuszczu. W okresie wakacyjnym każda kobieta chce pokazać się w stroju kąpielowym, ale nie każda się na to zdecyduje, ponieważ wstydzi się swojego brzucha z fałdkami. Możesz temu zapobiec i w bardzo łatwy sposób, poprzez właśnie zabawy z piłką ukształtować swój brzuch. Polecam tę formę ćwiczeń również mężczyznom, którzy chcą urozmaicić swój trening i jednocześnie w trochę inny sposób stymulować swoje mięśnie brzucha w kształtowania ich zarysu. Piłka gimnastyczna do ćwiczeń pozwala w ciekawy sposób ujędrnić mięśnie brzucha oraz powoduje, że nie ćwiczenia nie są tak monotonne. Takie zabawy z piłką dają wiele radości i motywacji do dalszych treningów. Taki trening to nie tylko brzuszki na piłce, ale cała masa ćwiczeń, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Ćwiczenia z piłką gimnastycznątrening na brzuch z piłką gimnastyczną

 

Rozpocznij ćwiczenia z piłką od dziś, jeśli bardzo chcesz mieć płaski brzuch na wakacje. Według sporządzonych badań, takie ćwiczenia na mięśnie brzucha są o wiele skuteczniejsze niż zwykłe ćwiczenia na brzuch. Potwierdza to 98% ankietowanych.

 

Fitnessowe ćwiczenia z piłką gimnastyczną

 

Ćwiczenie 1

Skłony tułowia z piłką (brzuszki na piłce)

Podstawowym ćwiczeniem z piłką są oczywiście skłony tułowia, czyli tzw. brzuszki na piłce. Połóż się na plecach, nogi kładziemy na piłce pod kątem 90 stopni i wykonujemy unoszenia tułowia.

————————————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 2

 

Unoszenie nóg

Połóż się na plecach, nogi wyprostowane, włóż piłkę między nogi i unoś ją do góry, następnie w dół – unoś tyle razy, ile dasz radę. Zrób sobie chwile przerwy i powtórz ćwiczenie.

————————————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 3

Scyzoryk z piłką

Połóż się na plecach – jak w poprzednim ćwiczeniu. Złap nogami piłkę i podnoś ją do góry, a wraz z unoszeniem nóg do góry unoś ręce i pogłębiaj skłon. Pozostań w tej pozycji kilka sekund i połóż nogi i ręce na ziemi (ręce za głową).  Powtórz ćwiczenie kilkakrotnie.

————————————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 4

Przyciąganie piłki

Skieruj się twarzą w stronę podłogi. Połóż wyprostowane nogi na piłce, a wyprostowane ręce połóż na podłodze i przyciągaj piłkę nogami do klatki piersiowej. Wyprostuj teraz nogi i ponownie przyciągaj do klatki piersiowej.

————————————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 5

 

Unoszenie tułowia

Połóż się na piłce – tułów na piłce, nogi i ręce w powietrzu. Wykonuj uniesienia tułowia – dłonie skrzyżowane na głowie, nogi wyprostowane i podnoś jednocześnie nogi i klatkę piersiową.

————————————————————————————————————————————————————

Ćwiczenie 6

 

Unoszenie bioder

Połóż się na plecach. Nogi wyprostowane, kostki kładziemy na piłce i rób wypchnięcia bioder.

————————————————————————————————————————————————————

 

 10 minutowe ćwiczenia z piłką gimnastyczną – prezentacja 1

 

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną – prezentacja 2

 

Stosuj systematycznie ćwiczenia z piłką gimnastyczną, a uzyskasz lepsze efekty, niż jakbyś wykonywał (wykonywała) zwykłe brzuszki. Możesz zastosować spalacze tłuszczu, aby przyspieszyć w ten sposób efekty ćwiczeń poprzez efektywniejsze spalanie tłuszczu.

 

Ćwiczenia z piłkąĆwiczenia z piłką gimnastyczną

 

Przeczytaj również  fakty i mity — trening mięśni brzucha oraz dowiedz się, czy warto stosować suplementy i czy pomogą ci szybciej uzyskać brzuch, o którym marzysz.

 

Zobacz także inne równie skuteczne metody ćwiczeń:  ćwiczenia.

Don`t copy text!