Dieta baletnicy – efekty przed i po, jadłospis, opinie jak schudłam

Dieta baletnicy to ostatnio bardzo popularna kuracja mająca na celu szybko zredukować masę ciała. Nazwa dieta baletnicy nie oznacza tego, że stosują ją baletnice. Nazwa daje do zrozumienia, że stosując tę dietę, będziemy mieć dobre efekty, możemy być lżejsi o 10 kg i wyglądać właśnie tak jak zgrabne baletnice. Dieta baletnicy ta jest dużym wyzwaniem, ponieważ jadłospis bardzo restrykcyjnie określa, co możemy jeść oraz ile możemy tego zjeść. W fazie początkowej przez pierwsze 2 dni nawet nakazuje nawet głodówkę z możliwością przyjmowania tylko płynów. Można powiedzieć, że ta dieta to pół głodówka, która potrafi skutecznie odchudzić nasze ciało, ale czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia? Opinie o diecie baletnicy są podzielone. Jedna osoba mówi: szybko schudłam i utrzymałam efekty, a inni uważają, że dieta ta jest wyniszczająca dla organizmu, a po skończonej kuracji pojawia się efekt jo-jo (powrót do poprzedniej wagi). Prawda jest taka, że dieta baletnicy będzie bezpieczna i będzie przynosić efekty, jeśli będziemy przestrzegać zasad tej diety, oraz nie będziemy jej często powtarzać, a po skończonej diecie będziemy zdrowo się odżywiać i nie przejadać. Znając jadłospis i stosując się do tych zaleceń, nie grozi nam efekt jojo oraz problemy zdrowotne. Efekty, jakie przynosi dieta baletnicy przed i po można zobaczyć w dalszej części artykułu.

 

dieta baletnicyDieta baletnicy

 

Decydując się na tę kurację, musimy wiedzieć, że dieta baletnicy nie jest zalecana dla dzieci i młodzieży oraz koniecznie musimy być w pełni zdrowi. Kuracja ta wymaga dużego samozaparcia oraz dyscypliny w przestrzeganiu zasad diety. W trakcie stosowania diety można wykonywać również ćwiczenia fizyczne, jednak należy uważać, aby się nie przeforsować.

 

Dieta baletnicy – jadłospis

Opcja 1

Właściwie stosowana dieta baletnicy pozwala na utratę aż 10 kg w ciągu 10 dni. Dieta baletnicy – jadłospis został podzielony na 5 etapów po 2 dni.

Zasady, jakie wyznacza dieta baletnicy, przedstawiają się następująco w menu poniżej:

 

1 – 2 dzień W tym czasie nie jemy, możemy jedynie wypić 1 litr wody oraz niesłodzoną kawę (może być z dodatkiem chudego mleka)
3 – 4 dzień Jemy tylko nabiał z małą zawartością tłuszczu (ser biały, wiejski, mleko, jogurt naturalny)
5 – 6 dzień W tych dniach spożywamy jedynie ugotowane ziemniaki w mundurkach (do 11 sztuk na dzień)
7 – 8 dzień Możemy jeść tylko ugotowane białe mięso (max. 500g na dzień)
9 – 10 dzień Ostatnie dni diety, podczas których jemy do woli wyłącznie warzywa (najlepiej zielone: ogórek, sałata itp.)

 

Jak widać dieta baletnicy – jadłospis jest bardzo restrykcyjny i można mieć wątpliwości czy uda się go przejść. Podczas pierwszych dwóch dni nie spożywa się żadnych posiłków. Pijemy jedynie wodę w ilości 1 litr na dzień i maksymalnie 4 filiżanki kawy (250 ml dziennie). W trzecim oraz czwartym dniu diety można już zjeść dwa odtłuszczone serki wiejskie, oraz jeden naturalny jogurt. W tym czasie możemy pić wodę oraz kawę (2,5 litra dziennie). Tego dnia można wykonywać ćwiczenia fizyczne np.: ćwiczenia na brzuch lub jazda na rowerku. W piąty i szósty dzień można pozwolić sobie na gotowane ziemniaki gotowane w mundurkach (do 11 sztuk na dzień). Wypijamy do 3 litrów wody na dzień. Dnia siódmego oraz ósmego diety baletnicy, można zjeść 0,5 kg gotowanego drobiowego mięsa. Płyny takie jak woda, kawa lub herbata nie powinny być przyjmowane więcej niż 2,5 litra na dzień. Dziewiąty i dziesiąty dzień  jemy warzywa (najlepiej zielone) takie jak ogórki, sałata oraz pomidory. Warzywa można spożywać do woli.

 

Opcja 2
W tej opcji w każdy dzień jemy tylko jeden z proponowanych dziesięciu produktów przedstawionych wg jadłospisu poniżej:

Jajka Skutecznie zmniejszają chęć jedzenia.
Chude mięso Przyczynia się do skuteczniejszego spalanie tkanki tłuszczowej. Dostarcza białka koniecznego w procesie budowania mięśni.
Grejpfrut Owoc pomagający w spalaniu tkanki tłuszczowej, dawca potrzebnej energii.
Sałata Dzięki niej usuniesz zmagazynowaną wodę podskórną oraz tłuszczu, dostarcza także wielu witamin.
Jabłko Zawiera błonnik oraz pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.
Migdały Redukują uczucie głodu oraz zapotrzebowania na słodycze.
Mleko Odtłuszczone mleko poprawia przemianę materii i przyswajanie wapnia przez organizm.
Seler Usuwa nadmiar wody z ciała.
Szparagi Regulują zarządzanie gospodarką wodną organizmu.
Woda Przyspiesza przemianę materii, redukuje uczucie głodu.

 

Z uwagi na to, że dieta baletnicy daje szybkie efekty, ale jest bardzo wymagająca, doprowadza to do dużego obciążenia organizmu. Głównym efektem ubocznym tej diety może być duży niedobór potrzebnych składników odżywczych w menu oraz możliwe odwodnienie organizmu. Te skutki uboczne mogą wystąpić szczególnie w fazie początkowej. Może wystąpić również przemęczenie, osłabienie, zawroty głowy oraz problemy z wypróżnianiem. Gdy odstawimy dietę gwałtownie, możliwy jest efekt jo-jo, czyli powrót do poprzedniej wagi sprzed diety. Chcąc uniknąć efektu jo-jo, musimy stopniowo przechodzić do normalnego zdrowego odżywiania.

 Taylor Swift i jej ćwiczenia baletnicy (shake it off)

dieta baletnicy ćwiczenia

dieta baletnicy schudłam

 

dieta baletnicy przed i po

dieta baletnicy jadłospis

 

diety baletnicy

dieta baletnicy

 

 

 

 

 

 

dieta baletnic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dieta baletnicy – efekty przed i po odchudzaniu – zdjęcia

dieta baletnicy efektyefekty dieta baletnicy

 

 

 

 

 

 

 

Dieta baletnicy efekty przed i po kuracji. Rezultaty jak widać na zdjęciach, są bardzo dobre. Metoda ta daje możliwość schudnąć nawet 12 kg w ciągu 10 dni. Czytając opinie, dowiadujemy się, że najlepsze rezultaty można osiągnąć, stosując dodatkowo wysiłek fizyczny.

Jeżeli masz samozaparcie i masz niesamowitą chęć schudnięcia, to polecam. W pierwszych dwóch dniach widać już płaski brzuch, efekty widoczne są bardzo szybko. Pamiętajcie o zdrowym odżywianiu po skończonej diecie, jeśli chcecie efekty utrzymać. Polecamy również rewelacyjne spalacze tłuszczu Dorian Yates – Black Bombs. Preparat ten bardzo dobrze radzi sobie z szczególnie opornym tłuszczykiem. Jest bardzo skuteczny i ceniony wśród stosujących ten preparat. Tańszym, ale równie skutecznym jest kultowy spalacz Olimp Thermo Speed.

Zobacz również inne propozycje —> diety

Don`t copy text!