Dieta na płaski brzuch – co jeść, a czego nie jeść

Dieta na płaski brzuch to podstawa. Profesjonaliści zgadzają się w tej sprawie: wygląd twojego brzucha w dużym stopniu zależy od tego, co spożywasz. Ich zdaniem dobra dieta odchudzająca brzuch to 70% gwarancji sukcesu a pozostałe 30% to ćwiczenia na brzuch. Tutaj dowiesz się co spożywać, a z drugiej strony czego musisz unikać. Dobrze zaplanowana dieta na płaski brzuch nie musi być dietą drastycznie redukującą spożycie tłuszczy oraz węglowodanów. Do optymalnej pracy naszego organizmu, konieczna jest mu właściwa ilość białka, węglowodanów, tłuszczy i cukru. Właściwe proporcje odpowiednich składników pozwolą między innymi na to, aby skuteczne spalić tłuszcz. Dieta odchudzająca brzuch wyznacza konkretnie jakie produkty powinniśmy jeść, a jakich powinniśmy unikać. Można wspomóc się również spalaczami tłuszczu, które przyspieszą odchudzanie brzucha. Środkiem, który działa wyśmienicie jest spalacz Olimp – Thermo Speed.

 

Diety

 

Prawidłowe odżywianie – dieta na płaski brzuch

Co jeść ?

Spożywaj produkty z błonnikiem, który wpływa na usprawnienie trawienia oraz usuwa toksyny z organizmu. Jedz produkty pełnoziarniste, ograniczając do minimum węglowodany proste (cukry proste). Wybieraj ciemne pieczywo, eliminując pieczywo białe. Unikaj białego ryżu przetworzonego, zastąp go ryżem brązowym naturalnym. To samo tyczy się makaronu, kupuj makaron pełnoziarnisty. Jedz głównie drób i ryby, najlepiej gotowane na parze (ciężkie smażone potrawy nie są zdrowe dla żołądka). Kaloryczne przekąski można zastąpić suszonymi owocami i orzechami. Dieta na płaski brzuch to także, spożywanie warzyw takich jak: pomidory, buraki, brokuły itp. ponieważ zawierają bardzo dużo witamin oraz mikroelementów. Takie ożywianie na diecie sprawi, że brzuch będzie zmniejszał swój obwód.

 

Czego nie jeść ?

Jeśli chcesz mieć zgrabny brzuch, musisz stosować dietę na płaski brzuch i unikać pewnych produktów.
Przede wszystkim są to między innymi hot dogi, hamburgery, kebaby, frytki czy pizza. Nie możesz też spożywać wszelkiego rodzaju dań gotowych, które są nie zdrowe ze względu na dużo chemicznych ulepszaczy oraz bardzo dużej ilości soli. Słodycze też nie są wskazane w diecie odchudzającej brzuch.

Na początku, jeśli zajadałeś się tego typu jedzeniem, będzie Ci dość ciężko porzucić niezdrowe nawyki żywieniowe. W takiej sytuacji zrób sobie dzień wolny od diety np. w sobotę, ale w takim wypadku zachowaj rozsądek.
Staraj się spożywać produkty dobrej jakości, najlepiej przygotowując samemu w domu, ze świeżych składników. Dieta odchudzająca brzuch to także unikanie lub spożywanie w małych ilościach produktów, które powodują wzdęcia. Są to warzywa takie jak kapusta oraz warzywa strączkowe jak np. fasola, groch, bób.

 

Dieta na płaski brzuchDieta na płaski brzuch

Woda mineralna i inne napoje

Dieta na płaski brzuch zakazuje spożywania napojów gazowanych i soków z dużą zawartością cukru, zamiast nich pij zieloną herbatę i wodę niegazowaną.

Jeśli już chcesz pić soki, to wybieraj te świeżo wyciskane lub jednodniowe. Jeśli pijesz kawę, to wybieraj mieloną, przygotowaną w ekspresie. Tłuste mleko zastąp mlekiem odtłuszczonym np. o półprocentowej zawartości tłuszczu. Zrezygnuj z wód smakowych, gdyż charakteryzują się dużą ilością kalorii oraz są wypełnione ulepszaczami chemicznymi, niezalecanymi dla naszego organizmu. Jeśli zwykła woda Ci nie smakuje, możesz dodać do niej kilka kropel wyciśniętej cytryny lub listek mięty.

Don`t copy text!