Ewa Chodakowska Skalpel 1, 2 – trening na mięśnie brzucha

Ćwiczenia Ewa Chodakowska Skalpel to ostatnio bardzo popularny trening prezentowany przez instruktorkę fitness, gdzie w swoich filmikach przedstawia jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch, aby osiągnąć maksimum efektów. Polecam ten sposób walki z oponką na brzuchu, ponieważ uważam panią Ewę za specjalistkę w tej dziedzinie i z przyjemnością przedstawię tutaj jej ćwiczenia na płaski brzuch. Skalpel Ewy Chodakowskiej to polecany trening dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu szczupłej sylwetki.

Skalpel 1, 2 nie jest łatwym zestawem ćwiczeń, ale jest idealnym treningiem dla osób zaczynających ćwiczyć. Skalpel Ewy Chodakowskiej skutecznie wyszczupli całe ciało: brzuch, mięśnie głębokie, ujędrni skórę, znacząco zredukuje cellulit. Dzięki Skalpelowi na pewno zgubisz kilkanaście centymetrów z brzucha, z ud oraz wyszczuplisz biodra.

 

Dieta Ewa Chodakowska

Należy pamiętać, że ćwiczenia Skalpel lub inne Ewy Chodakowskiej to nie wszystko. Należy zadbać również o odpowiednią dietę. Dieta stanowi 60% sukcesu, reszta czyli 40% to trening. Trening ten prawidłowo wykonany z odpowiednią dietą np: dieta South Beach lub dieta na płaski brzuch na pewno pomoże osobom walczącym z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

Ewa Chodakowska jest na chwilę obecną najbardziej znaną polską instruktorką personalną, której motto treningowe to: „piękne ciało to stan umysłu”. Instruktorka radzi, aby w każdym treningu angażować nie tylko własne ciało, lecz także psychikę. Ćwiczenia pani Ewy Chodakowskiej zbierają dobre opinie, ale są dość wymagające i na pewno odczujesz je na swoim brzuchu. Jest to intensywny wysiłek fizyczny, ale dzięki niemu osiągniesz niesamowite efekty. Ćwiczenia te zyskują coraz większą popularność głównie wśród kobiet, ale również mężczyźni korzystają z wideo prezentacji trenerki. Popularność ta wynika z tego, że Ewa Chodakowska trening kładzie nacisk nie na ilość traconych kilogramów, lecz na ilość centymetrów, których pozbywamy się na brzuchu czy boczkach podczas treningu w celu uzyskania proporcjonalnej sylwetki. Jeśli ktoś chce szybko spalić tłuszcz i schudnąć to polecam rewelacyjny suplement spalający tłuszcz Olimp Thermo Speed . Środek ten jest bezpiecznym, tanim oraz bardzo skutecznym preparatem, dającym szybkie efekty. Polecamy również droższy spalacz Dorian Yates – Black Bombs

 

Ćwiczenia na brzuch Ewa ChodakowskaĆwiczenia Ewa Chodakowska Skalpel

Głównym sekretem ćwiczeń Ewy Chodakowskiej jest oddychanie i właściwe napinanie w trakcie ćwiczenia mięśni brzucha w momencie wydechu. Ewa Chodakowska uważa, że mięśnie brzucha to centrum naszego ciała i z tego powodu mięśnie te powinny być bardzo dobrze wytrenowane. Bardzo ważne w wykonywaniu tych ćwiczeń jest odpowiedni sposób oddychania, dzięki któremu możesz kontrolować mięśnie brzucha, napinając je bez problemu z każdym wydechem, nie tylko w momencie, gdy ćwiczysz, lecz także podczas codziennych zadań oraz odpoczywania.

 

Cechy charakterystyczne i zasady treningu wg Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska w swoich treningach połączyła trening kardio z ćwiczeniami wyszczuplającymi i wzmacniającymi mięśnie. W obecnych czasach ludzie mają mało czasu na treningi, dlatego trenerka tak opracowała ćwiczenia, aby trwały do 30 minut, aby osiągnąć jak najwięcej w możliwie najkrótszym czasie. Treningi Ewy Chodakowskiej skonstruowane są z powtarzających się tych samych ćwiczeń, które trwają krótko, ale są bardzo intensywne oraz trenowane w różnym tempie. Instruktorka uważa, że dzięki temu organizm produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia, które są odpowiedzialne za nasze samopoczucie, dzięki temu trenujący mimo dużego wysiłku fizycznego nie tracą motywacji do dalszych treningów.

Skalpel rozpoczyna rozgrzewkę rozciągającą, trwającą około 5 minut. Ewa Chodakowska zwraca szczególną uwagę, aby przez cały czas wykonywania ćwiczeń wciągać brzuch, co powoduje wzmacnianie mięśni brzucha. Bardzo ważnym jest, aby cały czas angażować brzuch. Wszystkie ćwiczenia wpływają na wiele partii mięśni, dzięki temu są bardzo skuteczne. Brzuch wzmacniamy nie tylko poprzez zwykłe brzuszki, ale także przez pulsacyjne ruchy rąk. Po zakończonym treningu musimy pamiętać o schłodzeniu organizmu i porozciągać się.

 

Ewa Chodakowska Skalpel 1

ewa chodakowska skalpel 1 skalpel Ewa Chodakowska

 

Główną zasadą 40-minutowego treningu o nazwie „Skalpel”, jest wykonywanie ćwiczeń bardzo powoli w takim samym tempie. Cały trening Skalpel powinien być wykonywany co najmniej 3 razy na tydzień, aby efekty były zadowalające. Poniżej znajduje się trening Ewa Chodakowska Skalpel udostepniony przez nią na Youtube.

 

 Ewa Chodakowska SKALPEL 1

 Ewa Chodakowska SKALPEL 2

 

Ewa Chodakowska SKALPEL 2 Efekty

 

Ewa Chodakowska KILLER

 

Ewa Chodakowska TURBO SPALANIE

 

Efekty treningu Ewa Chodakowska Skalpel

Głównymi efektami treningów Skalpel będą:

  • Naprawa kondycji skóry i pozbycie się cellulitu,
  • wzmocnienie mięśni całego ciała,
  • ujędrnienie ciała.

 

Jak już wcześniej wspominałem, trening Skalpel powoduje uwalnianie się tzw. hormonów szczęścia, dzięki temu ćwiczenia opracowane przez Ewę Chodakowską potrafią bardzo szybko odstresować i poprawić humor. Napewno ćwiczenia z Ewą Chodakowską na brzuch dają wiele radości oraz motywacji do dalszych treningów. Wykonując taki trening, na pewno poprawimy stan swojego zdrowia oraz ciała, gdyż ćwiczący zgodnie z zasadami instruktorki mają unormowane ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Kolejną zaletą regularnych ćwiczeń jest oczyszczanie naszego organizmu z toksyn, podnoszenie jego możliwości, wytrzymałości oraz regulują układ nerwowy.

Na treningu Ewy Chodakowskiej Skalpel na pewno nie urosną imponujące mięśnie, ale warstwa tłuszczu na pewno zniknie. Po około 30 dniach wykonywania tego treningu zalecam zmienić sposób trenowania, gdyż nasz organizm przyzwyczai się do danego ćwiczenia i będzie wzmacniał mięśnie, a nie palił tłuszcz. Należy regularnie zmieniać ćwiczenia, aby proces, budowy mięśni oraz spalania tkanki tłuszczowej postępował. Pani Ewa Chodakowska poleca te ćwiczenia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ćwiczących. Polecam również trening z Tiffany na boczki – jest świetny trening na wałeczki po bokach brzucha.

Zobacz również najnowszy wpis: jak szybko schudnąć z brzucha oraz ćwiczenia na boczki.

Don`t copy text!