Hula Hop na brzuch – efekty, kręcenie obręczą na talię i boczki

Ostatnio można zauważyć coraz większe zainteresowanie przyrządem do ćwiczeń Hula Hop i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ przynosi wspaniałe efekty. Czy hula hop pomaga na boczki? Kręcenie Hula Hop na brzuch daje wiele radości podczas ćwiczenia, a przy okazji odchudza, rzeźbi brzuch i boczki. Przyrząd ten to bardzo dobry trening aerobowy, który cały czas angażuje nasze mięśnie brzucha, co jest bardzo ważne, aby zrzucić tłuszcz i uzyskać płaski brzuch. Uzyskane przy pomocy Hula Hop efekty ćwiczeń nie są przereklamowane. Jeśli chodzi o dążenie do smukłej talii, to nie może być lepszego ćwiczenia, które można wykonać, poświęcając zaledwie 10 minut dziennie. Kręcenie Hula Hop na brzuch jest skuteczne bardziej niż myślisz. Będziesz zaskoczony, jakie Hula Hop daje efekty i jak łatwo jest zrobić postęp w osiągnięciu smukłej talii i utracie wagi poprzez proste kręcenie kółkiem. Poświęcając 10 minut na trening, spalamy ponad 100 kalorii dziennie, co jest bardzo dobrym rezultatem.

Kręcenie Hula Hop wspaniale stymuluje mięśnie wewnętrzne naszego brzucha, które ciężko jest zaangażować np. biegając czy wykonując tradycyjne brzuszki.

Trening mięśni wewnętrznych wokół talii może zwiększyć metabolizm i pomaga spalić więcej tłuszczu. Hula Hop na brzuch wspaniale nadaje się do spalania tłuszczu z brzucha bez konieczności wykonywania długotrwałych ćwiczeń.

Oprócz spalania tłuszczu podczas treningu mięśni wewnętrznych kręcenie Hula Hop doskonale przyczynia się do pozbycia się zaparć. Następnym razem, gdy poczujesz zaparcia spróbuj kręcić kołem. Będziesz zaskoczona, jakie daje Hula Hop efekty oraz skuteczne poradzisz sobie z trudnymi zaparciami.

 

hula hop efekty

 

3 wskazówki treningowe podczas kręcenia Hula Hop

Nie wiesz jak kręcić? Na początku treningu nie oczekuj zbyt wiele. Początkowo spróbuj kręcić 10 obrotów wokół talii, po czym stopniowo zwiększaj liczbę obrotów wraz z nabieraniem wprawy w kręceniu. Wkrótce nauczysz się kręcić bez przerw przez 10 minut dziennie.

Należy skupić się na pracy mięśni wokół talii i bioder ,wyobrażając sobie, że szczuplejesz w pasie podczas ćwiczeń. Kręcenie Hula Hop na brzuch powinno wykonywać się asymetrycznie, aby nie zaniedbywać żadnej ze stron. Dlatego, jeśli będziesz kręcić przez 10 minut, to poświeć po 5 minut dla każdego kierunku, zaczynając np. od ruchu zgodnego z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, następnie w kierunku przeciwnym. Dzięki zastosowaniu zamiany stron kręcenie da najlepsze Hula Hop efekty treningowe.

 

  1. Trzymaj plecy prosto pamiętając o dobrej postawie. Zła postawa podczas wykonywania kręcenia Hula Hop wpływa na łatwość w długim kręceniu kołem. Kluczem do łatwego kręcenia jest prostowanie pleców, które umożliwia lepszą rotację kołem.
  2. W fazie początkowej trzymaj obręcz przy plecach. Trzymanie obręczy dotykając pleców, przed rozpoczęciem kręcenia daje najlepszą pozycję do rozpoczęcia kręcenia Hula Hop. Zacznij wysoko, jeśli chcesz kręcić kołem wokół ciała.
  3. Nie wolno rozpoczynać opierając kołem na biodrach, ponieważ będzie Ci trudno kręcić. Gdy to zrobisz, to podczas ćwiczenia trudno będzie obrócić kółkiem na biodrach.

 

 

Jakie Hula Hop wybrać ?

Aby kręcenie było przyjemne oraz przynosiło dzięki Hula Hop efekty wg naszych oczekiwań, to musi być to obręcz dla dorosłych, (może być z masażerem) która jest większa i cięższa, a więc łatwiejsza w użyciu niż obręcz dla dzieci. Jeśli jesteś nowicjuszem i nie wiesz jakie wybrać, ale chcesz mieć dobry sprzęt to polecam sprawdzoną i zbierającą dobre opinie rozkładaną obręcz marki Kettler.

 

Hula Hop efekty kręcenia obręczą

Jak widać na tym zdjęciu znalezionym w sieci, osoba trenująca uzyskała przez Hula Hop efekty godne pozazdroszczenia. Ty również możesz schudnąć i osiągnąć dobre rezultaty, tylko trzeba systematycznie wykonywać kręcenie Hula Hop na brzuch. Na początek może to być tylko 10 minut. Jak dojdziesz do wprawy, możesz wydłużyć ten czas stopniowo do 15, 20, 25 i 30 minut kręcenia obręczą.

należy pamiętać, że ćwiczenia to nie wszystko i należy wspomagać się również dietą, ponieważ bez zdrowego odżywiania ciężko będzie o takie hula hop efekty. Polecam artykuł: dieta na płaski brzuch oraz poznać produkty spalające tłuszcz. Jeśli długo już nie możesz się pozbyć tłuszczu polecam spalacz tłuszczu Olimp Thermo Speed.

 

hula hop efekty

 

Życzę przyjemnego kręcenia i super efektów !

Don`t copy text!