Jak przytyć – szybko i zdrowo

Jest wiele osób, które w przeciwieństwie do tych, które chcą szybko schudnąć, chcą szybko przytyć, ale nie wiedzą jak przytyć trwale, zdrowo i na długi czas. Zyskanie kilku dobrych kilogramów na masie nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Uzyskanie większej masy ciała często bywa trudniejsze niż utrata kilku kilogramów. Jeśli nie wiesz jak przytyć lub tyjesz bardzo powoli to ten poradnik odpowie na twoje pytanie: jak przytyć ?

Jest to precyzyjnie ułożona przez dietetyka dieta na przytycie, która pozwoli Ci w sposób ciągły i trwały zyskiwać na wadze.

Wielkim błędem jest myślenie, że wystarczy jeść co popadnie. Odżywiaj się zdrowo i nie jedz pustych kalorii. Nie chcesz przecież zwiększać tkanki tłuszczowej lecz nisko-tłuszczową masę mięśniową.

jak przytyćJak przytyć

Osoby, których waga jest niska i stoi w miejscu mają niedobór białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów. Niektórzy próbują odżywiać się w sposób niezdrowy jedząc dużo słodyczy oraz jedzą jedzenie typu fast food, lecz mimo takiego odżywiania nie przybierają na wadze. Dlaczego tak się dzieje? Jak przytyć? Odżywianie w ten sposób jest bardzo nie zdrowe i niepełnowartościowe. Takie jedzenie nie dostarcza nam zbilansowanego pożywienia w postaci dostarczenia w odpowiednich proporcjach białka, węglowodanów, tłuszczy. Więc jak przytyć zdrowo, szybko i trwale? Co jeść i jak często, żeby przybrać na wadze? Poniżej przedstawiamy dietę na przytycie.

 

Jak przytyć – dieta na przytycie

Jak przytyć? Koniecznie jedz 5 posiłków dziennie, bardzo pożywnych i pełnowartościowych. Spróbuj połączyć białko, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich dawkach, a na pewno przytyjesz. Nie jedz jedzenia typu fast-food, kebabów itp. Odżywiaj się w sposób zdrowy, a na pewno przytyjesz.

Dieta na przytycie to dostarczanie białka, węglowodanów, tłuszczy w odpowiednich proporcjach. Postaraj się włączyć do diety tłuste ryby, które zaopatrzą nasz organizm w odpowiednie tłuszcze, jak i niezwykle zdrowe kwasy omega-3. Spożywaj w odpowiednich ilościach produkty zbożowe (ryż, makaron, kasza, płatki, ziemniaki), które zawierają niezbędne węglowodany, które dają energię. Zwróć uwagę, aby w twoja dieta na przytycie zawierała produkty zawierające duże ilości białka (indyk, kurczak wołowina, ryby, jajka, twaróg). Jedz dużo owoców, warzyw które dostarczą witamin i minerałów. Jeśli nie jesteś w stanie zjeść dużo owoców i warzyw polecamy zakupić suplement w postaci kompleksu witamin i minerałów (zobacz tutaj), który uzupełni niedobory. Dieta na przytycie powinna być zbilansowana, dostarczać wszystkich ważnych składników odżywczych jakie nasze ciało będzie potrzebować, aby zdrowo przytyć.

Bardzo ważne jest, aby codziennie jeść śniadanie. Obiad powinien składać się z pożywnych produktów, np. z ziemniaków, ryżu, kaszy, makaronów, warzyw np: awokado. Jeśli chodzi o mięso, to nie zawsze stawiajmy na chude. Warto jeść też drób oraz czerwone mięso.

Zastosuj również suplementy, odżywki zawierające białko serwatkowe w proszku. Dodawaj do koktajli, jogurtów i innych posiłków a pozwali to w szybki sposób zbudować dużą masę mięśniową.

Zacznij ćwiczyć! Dieta na przytycie to nie wszystko. Do swojej diety dodaj ćwiczenia z obciążeniem. Ćwicz 3 – 4 razy w tygodniu. Pomaga to budować nisko tłuszczową masę mięśniową.

 

dieta na przytycieDieta na przytycie – jak przytyć ?

Dieta na przytycie. Tabela 6 posiłków spożywanych w ciągu dnia

Węglowodany Białko Tłuszcz
Posiłek 1 80 g 30 g 20 g
Posiłek 2 80 g 30 g 20 g
Posiłek 3 80 g 30 g 20 g
Posiłek 4 80 g 30 g 20 g
Posiłek 5 80 g 30 g 20 g
Posiłek 6 80 g 30 g 20 g

Po treningu należy przyjąć:

30g białka z odżywki białkowej np: (polecamy)

80g węglowodanów płynnych w formie odżywki np: Carbo, Vitargo, itp (polecamy)

 

30 g protein (białka) znajdziesz w takich produktach jak:
150 g (indyk, kurczak, wołowina)
200 g (tuńczyk, łosoś itp)
9 jaj (same białka)
175 g twarogu

 

80 g węgli znajduje się w takim jedzeniu jak:
100 g ryżu
100 g makaronu
130 g płatki
100 g kasza (jaglana, gryczana, jęczmienna)
400 g ziemniaków

 

20 g tłuszczu
20 g olej, oliwa z oliwek
40 g orzechy
100 g owocu awokado

Bardzo ważny jest też odpoczynek – zrelaksuj się – stres może może powodować spalanie kalorii.

Jeśli chcesz szybko przytyć musisz przestrzegać 3 podstawowych zasad:
1. Odpowiednie odżywianie – dieta na przytycie
2. Ćwiczenia fizyczne 3 – 4 razy w tygodniu
3. Odpowiednia ilość snu, relaks, wypoczynek

Teraz już wiesz jak przytyć. Wystarczy, że zaczniesz stosować się do wyżej przedstawionej diety. Zbilansowana dieta na przytycie plus ćwiczenia pozwoli ci szybko nabrać masy. Przekonasz się jak szybko można zdobyć dodatkowe kilogramy. Wystarczy zastosować samodyscyplinę i być cierpliwym, a efekty wkrótce się pojawią. Zobacz również artykuł jak przybrać na masie mięśniowej.

Don`t copy text!