Jak spalić tłuszcz z brzucha

Płaski brzuch oraz wyrzeźbione mięśnie brzucha to marzenie wielu osób posiadających tzw. oponkę na brzuchu. Wiele osób posiada szczupłą sylwetkę, ale odstający, otłuszczony brzuch. Jest to związane z tym, że w tym miejscu odkłada się najwięcej tłuszczu i dlatego podczas odchudzania tkanka tłuszczowa z tego miejsca schodzi ostatnia. Odstający brzuch nie koniecznie związany jest z nagromadzeniem tłuszczu w tych okolicach. Wiele kobiet oraz mężczyzn cierpi na wzdęcia, spowodowanych spożywaniem niektórych produktów np. fasoli, kapusty, kalafiora oraz dużych ilości owoców. W tym przypadku należy unikać tego rodzaju produktów, które powodują taki efekt. Jeśli bardzo zależy nam na tym, aby spalić tłuszcz z brzucha to musimy zastosować kilka elementów, dzięki którym szybko pozbędziemy się zbędnego balastu. Należy wiedzieć, że nie da się schudnąć tylko z samego brzucha. Efekt spalania tłuszczu dzięki zastosowaniu diety i treningu będzie wpływał na całe ciało.

W kilku punktach przedstawimy jak spalić tłuszcz z brzucha, dzięki którym na pewno osiągniesz zamierzony cel, jeśli tylko zastosujesz się do wszystkich zasad bez wyjątku. Należy mieć na uwadze fakt, że nie da się schudnąć tylko z samego brzucha. Efekt spalania tłuszczu przez dietę + cardio będzie wpływał na całe ciało.

 

jak spalić tłuszcz z brzucha

 

Więc jak spalić tłuszcz z brzucha ? 

Najczęstszym błędem wśród osób chcących spalić tłuszcz na brzuchu jest wyłączne katowanie się setkami brzuszków. Osoby te nigdy nie spalą tłuszczu z brzucha, ani nie wyrzeźbią mięśni jeśli przykrywa je warstwa tłuszczu. Mogą je jedynie w ten sposób wzmocnić. Wiele osób tak naprawdę nie wie jak spalić tłuszcz z brzucha i ogranicza się do robienia wyłącznie ćwiczeń na brzuch. Nie istnieje coś takiego jak zamiana tłuszczu w mięśnie, więc osoby z oponką na próżno wykonują setki takich ćwiczeń. Do problemu trzeba podejść kompleksowo i przestrzegać kilku zasad, ponieważ tkanka tłuszczowa na brzuchu jest bardzo trudna w usunięciu.

 

  • Pierwsze co musimy zrobić to zastosować dietę. Dobrym sposobem w walce z nagromadzonym tłuszczem jest dieta bogata w produkty białkowe. Jedz białko, zawarte przede wszystkim w mięsie, serze białym, rybach oraz spożywaj świeże warzywa oraz owoce. Na początku stosowania takiej diety będziemy odczuwać zmniejszenie apetytu, ponieważ organizm musi zużywać więcej energii potrzebnej na strawienie białka. Jeśli chodzi o tłuszcz oraz cukier to należy go unikać, gdyż w tym przypadku efekt jest zupełnie odwrotny, czyli otrzymana energia z jednej cząsteczki cukru lub tłuszczu jest większa niż energia potrzebna do jego przetrawienia. Dodatkowo możemy zastosować produkty spalające tłuszcz, czyli jedzenie przyspieszające metabolizm. Jak spalić tłuszcz z brzucha bez diety ? Odpowiedz jest jedna: nie można.

 

  • Po drugie musimy zastosować trening kardio. Jak już pisałem wcześniej wykonywanie wyłącznie ćwiczeń na brzuch nie przyniesie efektów odchudzających, jeśli mięśnie brzucha będą ukryte za ścianą tłuszczu. Wykonywanie takich ćwiczeń w bardzo małym stopniu spowoduje efekt odchudzenia brzucha. Oporna tkanka tłuszczowa potrzebuje intensywnego treningu angażującego całe ciało. Dużo lepszym sposobem w walce z otyłością brzuszną będzie zastosowanie ćwiczeń kardio. Trening taki to ćwiczenia (może to być trening Tabata), które spowodują duży przepływ krwi, przyśpieszą nam oddech oraz co najważniejsze pobudzają nam przemianę materii (metabolizm) na od 4 do 24h. Na trening kardio składa się min. bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Aby trening taki przyniósł zamierzony efekt należy poświęcić przynajmniej 30 minut dziennie do 5 razy w tygodniu. Gdy już trochę przyzwyczaisz swoje ciało do takiego treningu to po około 3 tygodniach możesz zwiększyć czas treningu do 40 minut a następnie 60 minut. Na zakończenie treningu rób dodatkowo ćwiczenia na brzuch. Jak spalić tłuszcz z brzucha bez treningu wytrzymałościowego ? Odpowiedz jest jedna: nie można.
    tkanka tłuszczowa

  • Po trzecie: wiesz jak spalić tłuszcz z brzucha szybciej ? Jeśli zależy nam na szybkim spaleniu tłuszczu z brzucha to oprócz diety, musimy zastosować odpowiednią suplementację. Z doświadczenia wiem, że trafnie dobrany spalacz tłuszczu może znacząco przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej. Ze swojej strony na spalanie tłuszczu mogę polecić sprawdzony spalacz tłuszczu Dorian Yates – Black Bombs. Suplement ten to obecnie (2015) najlepsza propozycja w walce z tłuszczykiem. Preparat ten okazał się bardzo skuteczny w walce z tkanką tłuszczową i zbiera nadal pozytywne opinie wśród stosujących ten preparat. Jako tańszą alternatywę polecamy kultowy spalacz Olimp Thermo Speed.

 

  • Po czwarte pozbądź się wzdęć czyli gazów w brzuchu. Często tak bywa, że jesteś szczupły, szczupła a brzuch jest odstający. Jeśli tak właśnie jest to prawdopodobnie nie jest to tkanka tłuszczowa a nadmiar gazów w brzuchu. Ulgę i pierwsze efekty zauważysz redukując spożycie produktów jak kapusta, kalafior itp oraz roślin strączkowych. Gromadzeniu się gazów w jelitach sprzyja pośpiech w spożywaniu posiłków. Jedz powoli, dokładnie przeżuwając oraz unikając rozmów podczas jedzenia. Przyczyną wzdęć może być również nietolerancja pokarmowa, zespól jelita drażliwego lub zaburzenia trawienia.
  • Po piąte bądź cierpliwym i systematycznym, ponieważ tkanka tłuszczowa na brzuchu to najbardziej oporna część ciała na odchudzanie. W ostatniej kolejności chudniemy z okolic pośladków, ud oraz właśnie z brzucha. Regularność stosowania tych zasad jest kluczem pozbycia się niechcianego tłuszczu na brzuchu. Już teraz wiesz jak spalić tłuszcz z brzucha, teraz potrzebujesz jedynie zastosować się do tych zasad oraz  systematyczności w przestrzeganiu tych zasad.

 

 Oporna tkanka tłuszczowa

Jak widać oporna tkanka tłuszczowa na brzuchu wymaga kompleksowych działań. Zredukowanie tłuszczu na brzuchu wymusza zatem stosowanie kilku wyrzeczeń, poświęcenia czasu na trening, zwracania uwagi na to co jemy oraz stosowania odpowiedniej suplementacji. Trenuj systematycznie, właściwie się odżywiaj i nie poddawaj, ponieważ wymarzony płaski, wyrzeźbiony brzuch jest w zasięgu twojej ręki.

Don`t copy text!