Jak szybko wyrzeźbić brzuch
Każdy z nas marzy o pięknie wyrzeźbionym brzuchu, aby bez skrępowania pokazać się na plaży, czy basenie.
Piękny brzuch może nam zagwarantować nie tylko powodzenie u płci przeciwnej, ale także samoakceptację i pewność siebie.
Najlepszym ćwiczeniem w dążeniu do szybkiego wyrzeźbienia mięśni brzucha jest aerobiczna szóstka Weidera, powszechnie znana jako A6W.
Jest to sześć aerobicznych ćwiczeń, które pomogą nam w szybkim czasie wyrzeźbić mięśnie brzucha. Program A6W skierowany jest także dla osób, które mają „oponkę” lub nadmiar kilogramów. Aerobiczna szóstka Weidera zdobyła popularność na całym świecie, a miliony osób mogą potwierdzić jej szybką skuteczność w dążeniu do perfekcyjnie wyrzeźbionych mięśni brzucha bez tłuszczyku.
Podczas stosowania aerobicznej szóstki Weidera nie jesteśmy skazani na żaden specjalny program żywieniowy, gdyż program A6W ma jasno określony cel – szybkie wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha. Dlatego, jeśli zależy nam na jak najlepszym efekcie końcowym, możemy dobrać dietę, która stawia na osiągnięcie tego samego rezultatu. Jeśli naszym celem jest pozbycie się tłuszczyku i zbędnych kilogramów – zastosujmy dietę odchudzającą. Natomiast jeśli zależy nam na wyrzeźbieniu mięśni brzucha, powinniśmy wybrać dietę, która jest do tego przeznaczona.
Istotna jest także informacja na temat suplementów, które nie są koniecznie do pozbycia się zbędnych kilogramów lub wyrzeźbienia mięśni brzucha. Oczywiście mogą nam w tym pomóc, jednak bez ich wpływu także osiągniemy zadowalający nas efekt końcowy.
Podsumowując jeśli chcemy stosować odpowiednią dietę, na pewno pomoże nam osiągnąć oczekiwane przez nas rezultaty. Warto wówczas skorzystać z pomocy dietetyka, który indywidualnie dobierze nam plan żywieniowy. Jeśli same ćwiczenia są dla nas wystarczające, możemy stosować normalną dietę.
Warto pamiętać, że niektóre diety są bardzo wyczerpujące dla naszego organizmu i stosowanie ich na równi z ćwiczeniami fizycznymi może być szkodliwe dla zdrowia a niewątpliwie taką dietą jest dieta kopenhaska.
Bardzo dużą popularnością cieszy się dieta dukana, ale i ta nie jest dla każdego, z uwagi na fakt spożywania prawie wyłącznie produktów bogatych w białko nie jest zalecana sportowcom. Niewystarczająca dawka węglowodanów w naszym menu może niekorzystnie wpłynąć na naszą energię do ćwiczeń.
Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z porady dietetyka. Zdrowie jest w końcu najważniejsze.
Poniżej prezentujemy opis poszczególnych ćwiczeń wchodzących w skład treningu Aerobicznej 6 Weidera. Poszczególne elementy treningu należy wykonywać bez przerw na rozluźnienie mięśni. Bardzo ważne jest to, aby zatrzymać dany ruch na trzy sekundy w momencie, gdy są najbardziej naprężone mięśnie brzucha. Istotne jest aby ćwiczenia wykonywać na płaskim podłożu, Dla wygody, możemy położyć się na ręczniku, dywanie lub specjalnej macie.
Ćwiczenie 1:
Kładziemy się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę zachowując kąt 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszenia nogi, unosimy jednocześnie barki w taki sposób, aby nie odrywać tułowia od podłoża. Jest to moment największego napięcia mięśni zatem utrzymujemy tę pozycję przez około 3 sekundy. Pomóc nam może objęcie dłońmi kolana, pamiętając aby nie przytrzymywać kolana zbyt mocno.
Ćwiczenie 2:
Jest to ćwiczenie podobne do pierwszego. Leżąc na płaskim podłożu unosimy jednocześnie obie nogi pamiętając o zachowaniu odpowiedniego kąta nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w tej pozycji około 3 sekundy.
Ćwiczenie 3:
Jest to także ćwiczenie podobne do pierwszego. Różni się tym, że rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Pamiętając już o kącie nachylenia i uniesienia barków i w chwili maksymalnego napięcia mięśni utrzymujemy pozycję przez około 3 sekundy.
Ćwiczenie 4:
Jest połączeniem ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podniesieniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i pozycję napięcia mięśniowego utrzymujemy około 3 sekundy.
Ćwiczenie 5:
Zaplatamy ręce na karku i unosimy klatkę piersiową. Tak jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę i w tym ćwiczeniu nie zatrzymujemy ich w momencie największego napięcia mięśni, a wykonujemy ruchy przypominające rowerek (nożyce) zmieniając nogi 5 do 15 razy.
Ćwiczenie 6:
Unosimy część barkową tułowia i w tym samym czasie podnosząc obie nogi. Utrzymujemy taką pozycje przez około 3 sekundy.
Ważne jest aby pamiętać, że czas wyżej wymienionych ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut z racji tego, że każdego dnia zwiększamy intensywność treningu (patrz harmonogram poniżej) i po upływie około 16 dni należy przyspieszyć tempo wykonywania ćwiczeń.