Kobieta wyrabiająca rzeźbę – dawkowanie suplementów

Początek Nowego Roku jest idealnym momentem do tego, by zacząć dbać w sposób szczególny o swoje ciało. Jeśli chcemy dobrze prezentować się na plaży, to z całą pewnością nie powinniśmy zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jest wiele sposobów na to, aby wyrzeźbić swoje ciało i sprawić, by doskonale prezentowało się w bikini. Powinny być to odpowiednio dobrane ćwiczenia, które połączone są z dietą i suplementacją. Każdy z tych elementów ma wpływ na pożądany wygląd. O ile same ćwiczenia w połączeniu z dietą mogą przynieść dobre rezultaty, o tyle odpowiednie dawkowanie suplementów u kobiet, przyspieszy jeszcze ten efekt. Dobrze dobrane suplementy diety dla kobiet nie tylko uzupełniają niezbędne minerały, pomagają spalać tłuszcze a także mają wpływ na szybsze budowanie mięśni.

Suplementy dla kobiet mające wpływ na rzeźbę

Suplementy dla kobiet odpowiadają pod każdym względem wymaganiom pań. Zazwyczaj bogate są w żelazo i witaminę C. To bowiem te substancje należy najczęściej uzupełniać chociażby przez menstruacje. Dawkowanie suplementów dla kobiet dobierane jest indywidualnie do masy ciała, ze względu na jego budowę, lub chociażby ze względu na układ hormonalny, który jest zupełnie inny niż u panów.

Oczywiście dawkowanie suplementów dla kobiet nie może zastąpić nigdy zdrowej diety, jednak jest uzupełnieniem wielu niedoborów, które mogą się pojawić na skutek chociażby treningu. Odpowiednio dobrane będą miały pozytywny wpływ na szybszą utratę tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie metabolizmu komórkowego a także i wyrzeźbienie całej sylwetki.

Suplementy zawierające białko dla pań

Tak naprawdę nie ma różnicy między suplementacją białek dla panów czy dla pań. Wybór odpowiedniego preparatu powinien być jednak uzależniony od ilości przyjmowanych dziennie kalorii. Dawkowanie suplementów kobiet najczęściej opiera się na preparatach i białka serwatkowego w postaci izolatów, gdyż właśnie ono zawiera mniejszą ilość węglowodanów niż ten sam środek w postaci koncentratu. Trawienie białka powoduje znaczne zużycie energii a także uczucie sytości, dzięki czemu nie towarzyszy nam nieprzyjemne uczucie głodu. Bez suplementacji białkiem z wielką trudnością rzeźbi się pośladki, brzuch czy nogi. Ma ono bowiem największy wpływ na regenerację i budowę mięśni.

Witaminy i aminokwasy dla kobiet

Nie tylko istotne jest budowanie mięśni i rzeźbienie sylwetki, ale także i uzupełnianie wszelkiego rodzaju niedoborów, które powstają po wzmożonym wysiłku, lub na skutek stosowania nieprawidłowej diety. Niektóre osoby nawet podczas stosowania diety, która jest urozmaicona i zdrowa mają problem z wchłanianiem do organizmu niektórych witamin czy aminokwasów. W takiej sytuacji najlepiej pomóc organizmowi. Najlepsze są aminokwasy rozgałęzione, które można dostać bez problemu na rynku, a to właśnie one odpowiedzialne są odpowiednią regenerację naszego organizmu po wysiłku. Podczas wyboru należy kierować się odpowiednimi proporcjami preparatu oraz jego rozpuszczalnością. Tak samo ważne są aminokwasy egzogenne, które mają wpływ na regenerację mięśni po wysiłku. Naturalnie znajdują się w mięsie i w jajach, jednak nie zawsze wchłanianie ich z tych produktów jest łatwe.

Ważne jest również przyjmowanie witamin. Nie zawsze jednak wiemy jakie mamy niedobory i na co postawić podczas suplementacji. Podczas dawkowania suplementów u kobiet warto jest wybrać kompleksowe preparaty składające się z wielu witamin. W składzie powinny zawierać żelazo, witaminę C, B12, A i E. Dobra suplementacja ma działanie ontyoksydacyjne, które przekłada się na zmniejszenie stresu, który pojawia się zazwyczaj podczas ciężkich treningów.

 

 

 

Don`t copy text!