Kulturystyczne nowości

Świat sportów sylwetkowych cały czas się rozwija i tak jak kiedyś nie było internetu i tak wielu miejsc, gdzie można dowiedzieć się o nowościach, tak obecnie przy tak nowoczesnej technologii jest to bardzo ułatwione. Kulturystyczne nowości jest to temat, który przyciąga głównie młodych adeptów, którzy marzą o sylwetce z obrazka. Warto być na bieżąco z badaniami na temat ćwiczeń i diety, a także suplementów, ponieważ może to pomóc w szybszym osiągnięciu wymarzonej formy.

 

Kulturystyczne nowości w branży

Jeśli chodzi o najbardziej znane osoby to ostatnio operacje przeszedł Ronnie Coleman, który od bardzo dawna boryka się z problemami kręgosłupa. Według informacji od samego Ronniego wszystko poszło sprawnie i operacja zakończyła się sukcesem. Co ciekawe sam zawodnik jest 8-krotnym Mr Olimpia, czyli mistrzem najbardziej znanych na świecie zawodów. Na pewno wszyscy adepci siłowni życzą jemu szybkiego powrotu do zdrowia i na scenę.

 

Nowości w świecie badań

Jeśli chodzi o ćwiczenia na siłowni to ostatnio było rozpowszechnione zdanie, które mówiło, że na redukcji objętość treningowa powinna być zmniejszona, ponieważ organizm ma mniej paliwa przez co nie może się tak szybko regenerować i może wystąpić katabolizm. Ostatnie badania pokazały, że osoby ćwiczące na siłowni z większą objętością, podczas redukcji zachowały więcej masy mięśniowej. Oczywiście objętość treningowa nie może być zbyt duża i powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb zawodnika.

 

Nowe ćwiczenia na siłowni

Każdy chce być większy i silniejszy. W tym celu wymyślane są nowe ćwiczenia, które mają pomóc  budowaniu masy mięśniowej. Stara szkoła kulturystyka bazowała na ciężkich ćwiczeniach wielostawowych i w tym temacie raczej nic się nie zmieniło. Jednak jeśli chodzi o pracę izolowaną nad mięśniem to ostatnio można zauważyć, że w planach najbardziej znanych kulturystów występuje bardzo wiele ćwiczeń, które atakują mięsień pod każdym kątem. Dzięki temu jest on bardziej przepracowany.

 

Nowości suplementacyjne

Podstawą dla każdego kulturysty jest oczywiście białko, kreatyna i zdrowa dieta. Jednak na rynek wychodzą ciągle nowe środki, które mają pomóc w lepszym samopoczuciu. Przykładem takiego środka jest ashwagandha, która jest znana również jako indyjski żeń szeń. Jest to środek, który bardzo dobrze wpływa na regeneracje osoby trenującej przez co jej samopoczucie jest dużo lepsze i ma większą ochotę do treningu. Warto zaznaczyć, że jeśli ktoś będzie miał dobre samopoczucie to z większą radością będzie szedł na trening, a każda osoba trenująca dłuższy czas wie, że przychodzi okres kryzysu, kiedy nie chce się iść na siłownie.

 

Kulturystyczne nowości w świecie mediów

Coraz więcej firm stawia na reklamę w internecie. Zanika reklama stacjonarna, czyli bilbordy i ulotki, a coraz więcej jest spotów reklamowych, które pojawiają się tylko i wyłącznie w internecie. Jest to spowodowane głównie grupą docelową, którą są przede wszystkim młodsze osoby, które zaczynają chodzić na siłownie i chcą zakupić odpowiednie suplementy i dowiedzieć się czegoś o treningu siłowym.

 

Don`t copy text!