Kulturystyka aktualności.

W aktualnościach ze świata kulturystyki warto przedstawić ogólnopolskie wydarzenie ESP Sport & Zdrowie, które odbędzie się po raz czwarty  w dniach 23-24 lutego 2019 w Gdańsku. Targi zdrowego trybu życia stawiają na takie cele jak krzewienie kultury fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia a także organizację zawodów w wielu dyscyplinach i rozwój biznesu.

W zbliżającej się edycji targi są dedykowane nie tylko dla profesjonalistów, ale co ważne dla osób dbających o sylwetkę i zdrowie, dla rodzin oraz dla osób, które pragną zacząć dbać o swoje ciało!

W tej edycji targów przewidziane są między innymi wydarzenia towarzyszące takie jak strefa treningów, joga, pilates, zdrowy kręgosłup, ABC siłowni, pokazy mody sportowej, warsztaty fitness z Ewą Chodakowską i teamem Be Active, strefa dietetyka, amatorskie Mistrzostwa Polski MMA K1, Mistrzostwa Polski Submission Only oraz wiele innych!

Jest to idealne miejsce aby nabyć motywacji oraz inspiracji do treningów lub poprawy ich jakości i zapoznania się z nowościami rynku sportowego a także posiadany przez Ciebie zakres wiedzy możesz poszerzyć poprzez uczestnictwo w merytorycznych konferencjach ESP

Z nadchodzących aktualnych wydarzeń ze świata kulturystyki nie może zabraknąć wydarzenia Olympia Weekend 2019, gdzie Maxx Charles wygrywając Wings of Strength Romanian Muscle Fest 2018 zdobył odpowiednie kwalifikacje do Mr. Olympia 2019.
Przypomnijmy, że ostatni tytuł Mr. Olympia wygrał w wieku 43 lat i 5 miesięcy pochodzący z Jamajki Shawn Rhoden pokonując siedmiokrotnego Mr. Olympia Phila Heath. Ciekawostką jest, że Shawn Rhoden jest najstarszym kulturystą, który wygrał Mr. Olympia.

Aktualnie w trendach ubioru dla kobiet w świecie kulturystyki jest cała gama strojów i dodatków na zajęcia fitness lub siłownię. Ubieranie białej koszulki i czarnych spodni przypominając tym samym dzieci na zajęciach wychowania fizycznego jak wiemy dawno minęły. Jak ubierać się na siłownie, aby było wygodnie i zarazem modnie? Jak wiadomo, kiedy jesteście dobrze ubrane to czujecie się świetnie, co przekłada się na energię i motywację do ćwiczeń. Najnowsze trendy to jaskrawe kolory, strój tak dopasowany aby uwidaczniał Wasze atuty. Jeśli chcecie modnie i dobrze przygotować się do ćwiczeń zacznijmy od podstawy, jaką jest torba treningowa, następnie bawełniana koszulka lub termo-aktywna, krótkie spodenki o jaskrawych kolorach bądź dopasowane spodnie, buty sportowe koniecznie na niskiej podeszwie, ręcznik oraz  futurystyczne rękawiczki do ćwiczeń. Natomiast gdy nie posiadasz ciała fitnesski, nic nie stoi na przeszkodzie abyś założyła równie modne luźne dresy.

Wybierając torbę treningową nie kupujcie za dużej, gdyż takie torby wyglądają jak byśmy wybierali się na wakacje, zaś za małe nie pomieszczą całego sprzętu na trening. Wybierzcie średnią wielkość, pamiętając, że w torbie musicie pomieścić koszulki, spodnie, buty, ręcznik, wodę oraz rękawiczki. Obecnie najmodniejsze kolory to fioletowy, jaskrawy róż i jaskrawa zieleń.
Modny strój treningowy to różnego rodzaju futurystyczne wzory i jednolite koszulki w jaskrawych kolorach błękitu, fioletu, różu oraz zieleni. Buty na trening muszą mieć niską, płaską  podeszwę oraz powinny być lekkie i wygodne. Top 3 kolorów w damskim obuwiu to jaskrawy róż, niebieski i zielony.

Aby nie nabawić się odcisków na dłoniach zdecydujmy się na rękawiczki. Nie musicie martwić się o ich wygląd, gdyż projektanci zadbali o to aby były wygodne oraz modne.  W rękawiczkach dominują jak w całym ubiorze jaskrawe kolory takie jak zielony, fioletowy, różowy i niebieski.

Podsumowując strój na siłownie nie musi być mało modny i brzydki. Projektanci idą w parze z naszymi wymaganiami i dostosowali się do nowych czasów, kiedy to oprócz mężczyzn także coraz liczniej uczęszczają na treningi kobiety, aczkolwiek z natury bardziej zwracają uwagę na to, aby modnie i ładnie wyglądać.

 

 

Don`t copy text!