Ćwicz z Mel B brzuch – ćwiczenia abs oraz efekty treningu

Ćwiczenia Mel B brzuch to przynoszący spektakularne efekty, ceniony na całym świecie trening ABS znanej piosenkarki zespołu Spice Girls. Treningi Melanie Brown wywołały zachwyt wśród wszystkich kobiet, które chciały szybko odchudzić brzuch i wyrzeźbić mięśnie. Mel B jest uwielbiana przez wiele kobiet bez względu na wiek, ponieważ dzięki jej pozytywnej energii i ciekawym ćwiczeniom mogły uzyskać w końcu to, na czym im tak bardzo zależało, czyli płaski i wyrzeźbiony brzuch. Istnieje wiele dowodów na skuteczność treningu Mel B brzuch. W dalszej części artykułu zaprezentuje przykładowe efekty i metamorfozę osoby, która ćwiczyła według tej metody.

Przedstawione ćwiczenia na brzuch Mel B są dość wymagające dla mięśni brzucha, ale dzięki temu są bardzo skuteczne i szybko spalają tłuszcz na brzuchu. Trening z Mel B brzuch jest bardzo prosty do wykonania i nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Spokojnie ćwiczenia na brzuch z Mel B możesz wykonywać w domu, gdyż do ćwiczeń nie są potrzebne żadne przyrządy.

Jeśli masz problem z otłuszczonym brzuchem, na którym trudno doszukać się wyraźnego zarysu mięśni brzucha to ćwiczenia Mel B brzuch są właśnie dla Ciebie. Zapraszam do testowania i sprawdzania na własnych zatłuszczonych brzuszkach.

Tajemnicą ćwiczeń Mel B brzuch jest niesamowita dawka pozytywnej energii Melanie, która w prezentacji video bardzo fajnie motywuje do ćwiczeń i daje wiele radości ćwiczącemu. Dzięki temu pozytywnemu przekazowi na pewno będziesz się świetnie bawić i szybko nie zniechęcisz się do treningu.
Pamiętaj, regularny wysiłek daje rewelacyjne efekty a sposób, w jaki Mel B prowadzi trening brzucha ABS, na pewno motywuje do wysiłku.

 

mel b brzuch Jak ćwiczyć z Mel B brzuch

Pierwszy trening Mel B trwa tylko 10 minut. Zapewne każdy pragnący mieć płaski brzuch znajdzie w ciągu dnia te 10 minutek. Trening Mel B brzuch powinno się powtarzać 3 razy na tydzień. Jeśli masz ochotę włączyć do tego treningu inne ćwiczenia, to nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

 

Mel B efekty — przykładowa metamorfoza

Trening Mel B jest bardzo skuteczny i pozwala szybko osiągnąć płaski brzuch. Pierwsze efekty ćwiczeń z Mel B oczywiście z właściwym odżywianiem można zauważyć po 3 tygodniach, a nawet w niektórych przypadkach szybciej. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby oraz od naszego odżywiania. 

 

Efekty treningu Mel B brzuch przodem

mel b efekty

 

 Efekty treningu Mel B brzuch bokiem

mel b brzuch efekty

 

 

Ćwiczenia z Mel B brzuch

Staraj się wykonywać ćwiczenia w odpowiednim tempie. Trenuj powoli w sposób kontrolowany, aby w pełni angażować mięśnie brzucha. Wszystkie ćwiczenia powtarzamy po 10 razy, co widać na zamieszczonym video.

 

Mel B brzuch – 10 minutowy trening brzucha

 

Trening Mel B brzuch składa się z następujących ćwiczeń:

 • Uginanie tułowia — brzuszki (0:19 do 1:23): połóż się na plecach, wyprostuj ramiona przed siebie, uginamy górną partię tułowia.
 • Uginanie z nogą do góry (1:24 do 2:24): leż na plecach, unieś na wyproście lewą nogę i ugnij tułów (postaraj się dogiąć, jak najwyżej możesz). Po 30 sek. na każdą nogę.
 • Wiosłowanie (2:25 do 3:26): usiądź na pupie i przyciągaj do siebie kolana i ramiona, a następnie rozprostowujemy je. Nogi należy utrzymywać przez cały czas w powietrzu. Zastosuj około 20 sek. przerwę po tym ćwiczeniu, aby rozluźnić brzuch i napić się wody.
 • Wiosłowanie z ciężarkiem (3:59 do 4:51): pozycja jak w poprzednim ćwiczeniu, bierzemy ciężarek (Mel B używa butelki wody), trzymając go w rękach, robimy skręty w prawą i lewą stronę. Staraj się angażować mięśnie brzucha, a nie tylko mięśni ramion!

 • Skłon do pięt (4:49 do 5:39): połóż się na plecach, unieś kark, sięgaj prostym ramieniem do pięty raz z jednej, raz z drugiej strony. Na zakończenie na 10 sek. spleć ramiona na klatce piersiowej i energicznie potrząsaj.
 • Machanie ramionami (5:39 do 6:40): pozycja jak w poprzednim ćwiczeniu, unoś energicznie w górę i w dół proste ramiona wzdłuż tułowia.
 • Nożyce (6:42 do 7:39): usiądź na pupie, rób nożyce nogami, przenosząc pod nimi ciężarek.
 • Przenoszenie kolan (7:42 do 8:49): pozycja na prawym boku, podeprzyj się lekko ręką i energicznie przyciągaj kolana do tułowia. Każda strona po 30 sekund.
 • Bieg (8:49 do 9:59): pozycja — wysoka pompka, przyciągaj kolano na skos do łokcia po drugiej stronie.
 • Plank (09:59 do 10:39): stań na łokciach i palcach nóg, wytrzymaj w tej pozycji do końca.

 

Mel B ABS – Trening ABS

 

Trening Mel B brzuch abs składa się z następujących ćwiczeń:

 • Pierwsze ćwiczenie (0:10 do 1:26)
  Leżymy na plecach, ze zgiętymi nogami w kolanach, stopy przylegają do podłogi (takie ułożenie ciała odciąża kręgosłup). Krzyżujemy ręce nad sobą i unosimy górną część pleców i staramy się dotknąć rękami raz prawego, raz lewego kolana. Skłony wykonuj z wydechem. Zrób 20 powtórzeń. Ćwiczenie to angażuje górną część mięśni prostych brzucha.
 • Drugie ćwiczenie (1:27 do 2:46)
  Leżymy na plecach, nogi wyprostowane, połóż ręce pod pupę. Teraz podnosimy proste nogi w górę, zatrzymaj na 1 sek. i powracamy do leżenia na plecach. Zrób to ćwiczenie 20 razy. Po 10 razach wykonania tego ćwiczenia poczujesz trudność tego ćwiczenia. Tym razem zaangażowana jest dolna część mięśni prostych brzucha.
 • Trzecie ćwiczenie (2:47 do 3:24)
  Leżymy na plecach i robimy dziesięć brzuszków. Zegnij nogi w kolanach i połóż stopy na podłodze. Ręce trzymaj oparte za głową. Robimy skłon z wydechem, odrywamy tylko głowę i górną partię pleców. Zatrzymaj się chwilę w tej pozycji i wracamy do leżenia. W tym ćwiczeniu angażujemy górną część mięśni prostych brzucha.
 • Czwarte ćwiczenie (3:24 do 3:55)
  Kładziemy lewą stopę na prawym kolanie, prawy łokieć sięgaj do lewego kolana. Zrób 10 powtórzeń tego ćwiczenia. Dobre ćwiczenie na rzeźbę dolnej partii mięśni prostych brzucha i mięśni skośnych.
 • Piąte ćwiczenie (3:56 do 4:26)
  Trzymaj lekko ręce za głową. Uginamy prawą nogę, stopa oparta płasko o podłoże. Prostujemy lewą nogę i unosimy do góry. Teraz podnosimy górną część pleców i staraj się dotknąć palcami obu rąk przód buta lewej nogi. Zrób 10 powtórzeń. Tak ćwicząc, wzmacniasz górną część mięśni prostych brzucha.
 • Szóste ćwiczenie (4:27 do 4:54)
  Uginamy prawą nogę, stopa spoczywa płasko na podłożu. Podnosimy lewą nogę i zginamy w kolanie (kąt 90 stopni). Teraz unosimy górną część pleców i jednocześnie przybliżamy lewą nogę do klatki piersiowej, w taki sposób, aby dotknąć czołem do lewego kolana. W momencie, gdy plecy powracają do podłogi, wyprostuj kolano w powietrzu. Robimy 10 powtórzeń. W tym ćwiczeniu brzuch jest trenowany na dolną i górną partię mięśni prostych.
 • Siódme ćwiczenie (4:55 do 5:25)
  Zginamy prawą nogę w kolanie i opieramy stopę na podłożu. Lewą nogę podnosimy i zginamy ją w kolanie (kąt 90 stopni). Ręce kładziemy lekko za głowę. Teraz podnosimy górną partię pleców i zatrzymujemy w tej pozycji 1 sek. Zrób ćwiczenie 10 razy. Angażujemy w ten sposób górną część mięśni prostych brzucha. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
 • Ósme ćwiczenie (5:26 do 5:47)
  Wracamy do ćwiczenia trzeciego i robimy znów 10 razy brzuszki.
 • Dziewiąte ćwiczenie (5:48 do 6:15)
  Opieramy prawą nogę na lewym kolanie. Dotykamy lewym łokciem do prawego kolana. Zrób 10 powtórzeń. W tym ćwiczeniu pracują intensywnie mięśnie poprzeczne, skośne i odcinek dolny pleców.
 • Dziesiąte ćwiczenie (6:16 do 6:43)
  Oprzyj dłonie lekko za głową. Uginamy lewą nogę, stopa oparta o podłogę. Prostujemy prawą nogę i unosimy ją do góry. Teraz odchyl górną partię pleców i dotykaj palcami obu rąk przodu buta prawej nogi. Zrób 10 powtórzeń. Dobre ćwiczenie wzmacniające górną partię mięśni prostych brzucha.
 • Jedenaste ćwiczenie (6:44 do 7:08)
  Zginamy lewą nogę, a stopa oparta o podłoże. Podnosimy prawą nogę i zginamy ją w kolanie (kąt 90 stopni). Teraz podnieś górną partię pleców i przybliż prawą nogę do klatki piersiowej w taki sposób, aby zetknąć do prawego kolana czołem. W momencie, gdy plecy idą do podłogi, wyprostuj kolano w powietrzu. Zrób 10 powtórzeń. Jest to ćwiczenie na górną oraz dolną partię mięśni prostych brzucha.
 • Dwunaste ćwiczenie (7:09 do 7:33)
  Unosimy prawą nogę ku górze i zginamy (kąt 90 stopni). Teraz podnosimy górną partię pleców i zatrzymujemy 1 sek. W momencie, gdy plecy opadają do podłogi, robimy wdech. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Tutaj angażujemy górną partię mięśni brzucha.
 • Trzynaste ćwiczenie (7:34 do 8:44)
  Jest to tzw. plank, czyli deska (podpór przodem). Ustaw się w pozycji jak do robienia pompek i podeprzyj ciało na łokciach. Spinamy mięśnie brzucha i pośladków. Pozostajemy w tej pozycji 60 sek.


Dieta Mel B

Jeśli chcemy uzyskać płaski brzuch, musimy ćwiczyć z Mel B brzuch i właściwie się odżywiać. Dieta Mel B wygląda następująco: co 2-3 godziny spożywa małe posiłki.

Śniadanie składa się z płatków owsianych z odtłuszczonym mlekiem z owocami lub omlet. Do picia przyrządza sobie mleczny lub jogurtowy koktajl i dodaje owoce. Spożywa tylko świeże owoce, warzywa, chude mięso, ryby oraz produkty na bazie pełnych ziaren. Pomiędzy posiłkami Mel B pozwala sobie na drobne przekąski np. orzechy i migdały, owoce suszone, ciasteczka z błonnikiem czy humus z pełnoziarnistym pieczywem chrupkim. Starannie mierzy porcje, np. 40 g suszonych owoców. W porę obiadową zjada zupy bez dodatków np. makaronu, gotowane na parze mięso albo ryby, np. grillowanego łososia z sałatką z cebuli, pomidorów, szpinaku i dressingu z oliwy z oliwek, octu balsamicznego i musztardy.

Ćwicz z Mel B brzuch, a na pewno będziesz zadowolony z efektów. Polecam również przeczytać najnowszy post – Ćwicz z Tiffany boczki. Życzę powodzenia w odchudzaniu.

Don`t copy text!