Oponka na brzuchu (otyłość brzuszna) – jak pozbyć się oponki

Oponka na brzuchu (otyłość brzuszna) to niestety niezbyt estetyczny widok, a widoczne zwały tłuszczu przeszkadzają w doborze ubrań i ciężko jest taki brzuch ukryć. Odstający, otłuszczony brzuch rzuca się w oczy i przez to cierpi cała nasza sylwetka. Nie wiesz jak pozbyć się oponki na brzuchu ? Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne zależy Ci bardzo na tym, aby szybko się jej pozbyć. Dobrze trafiłeś, ponieważ przedstawię tutaj skuteczny sposób oraz zasady, jakich należy się trzymać, aby pozbyć się tego problemu.

Oponka na brzuchu nie koniecznie musi występować tylko u osób otyłych i charakteryzujących się złym stanem zdrowia. Otyłość brzuszna dotyczy także wielu szczupłych ludzi, którzy mają wagowe problemy metaboliczne związane z otyłością. Jedną z nich jest właśnie oponka na brzuchu. W takim przypadku tłuszcz znajdujący się tylko pod skórą, w rzeczywistości nie jest aż tak dużym problemem, przynajmniej z punktu widzenia zdrowia, a jest to bardziej problem natury estetycznej. Natomiast tłuszcz znajdujący się wewnątrz jamy brzusznej, powoduje największe problemy zdrowotne.

Jeśli masz nadmiar tłuszczu wokół talii, nawet jeśli nie ważysz dużo, to należy podjąć pewne kroki, aby się tego tłuszczu pozbyć. Osoby z obwodem w pasie powyżej 100 cm u mężczyzn i 87 cm u kobiet, są to osoby cierpiące na tzw. otyłość brzuszną.

ćwiczenia na oponkę

 

 

Oponka na brzuchu – nie wiesz jak pozbyć się oponki na brzuchu ?

 

Poniżej przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów opartych na dowodach, które sprawią, że oponka na brzuchu (otyłość brzuszna) zniknie.

 

1.  Zrezygnuj z przetworzonej żywności

oponka na brzuchu przetworzona żywność

Należy unikać produktów wysoce przetworzonych, czyli takich, które w swoim składzie posiadają całą listę substancji konserwujących, substancji nadających smak, kolor czy zapach. Wystrzegaj się tych substancji, ponieważ niekorzystnie oddziałuje na nasz organizm. Produkty zawierające takie substancje często zawierają również sporą ilość cukru czy też soli. Unikaj takich produktów jak fast foody, batoniki, gotowe dania np. danie instant w proszku (zupki), konserwy oraz wędliny, ciasta, pierogi pakowane w opakowania z długim terminem do spożycia.

 

2. Zrezygnuj ze słodzonych cukrem napojów  – otyłość brzuszna

otyłość brzuszna

 

Otyłość brzuszna bierze się również ze spożywania dużej ilości cukru. Jeśli chcesz pozbyć się oponki na brzuchu, musi koniecznie zrezygnować z cukru. Zwykły cukier, czyli sacharoza składa się z glukozy i fruktozy. Gdy spożywasz dużo cukru, wątroba zmuszona jest zamienić go w tłuszcz. W dłuższym okresie takie działania spowodują otyłość brzuszną, czyli odkładanie tłuszczu w brzuchu, skutkiem czego wątroba otłuszcza się i może zacząć chorować. Następnie dochodzi do reakcji trzustki na glukozę, która przestaje prawidłowo wyrzucać insulinę i transportujenadmiar cukru do komórek organizmu i w konsekwencji występuje insulino oporność. Trzymaj się z daleka od wszelkich słodkich napojów. Mała puszka Coca-Coli zawiera aż 9 łyżeczek cukru. Słodkie napoje, to po prostu niszczyciel dla naszych narządów w brzuchu, jak i dla naszego ciała.

 

3. Spożywaj dużo białka

oponka na brzuchu białko

Dzięki zwiększonej ilości białka w diecie nasze ciało chudnie w krótkim oraz długim okresie czasu. Białko jest nam potrzebne do życia i jest bardzo ważnym elementem zdrowego odżywiania. Pozwala na systematyczne pozbywanie się tłuszczu, a nie mięśni, którego jest budulcem i chroni przed redukcją, czyli katabolizmem. Gdy spożywasz białko zużywasz więcej kalorii na jego strawienie, niż przyjmujesz np. 10 gram białka dostarcza nam 40 kalorii, a potrzebuje, aż 250 kalorii, żeby się strawić. Badania wykazały, że białko to najlepszy sposób na oponkę na brzuchu. Wprzeprowadzonych badaniach wykazano, że ilość oraz jakość spożywanego białka była odwrotnie proporcjonalna do ilości tłuszczu na brzuchu. Wniosek jest taki, że im więcej spożywali białka, tym szybciej tracili tłuszcz z brzucha.

Zastosowanie takiej diety jak np. dieta Dukana pozwala na normalne jedzenie, bez głodzenia się i nie ma efektu jo-jo, czyli szybkiego powrotu do poprzedniej wagi. Należy pamiętać też o tym, że białko w połączeniu z węglowodanami da nam energię, a białko posłuży za budulec tkanki mięśniowej  i w takim wypadku organizm nie będzie czerpał energii ze zmagazynowanego tłuszczu na brzuchu. Spożywanie samego białka będzie szybko prowadzić do redukcji tłuszczu na brzuchu, ale może się to odbić na naszym zdrowiu (nerki). Dlatego należy dodać do diety również inne produkty nie zawierające białka. Nie należy przesadzać ze spożywaniem dużych ilości samego białka.

Za bezpieczne i skuteczne przyjmuje się ograniczenie spożywania białka do 15% kalorii. W przypadku, gdy zależy nam na szybkim pozbyciu się oponki na brzuchu, trzeba zwiększyć spożycie białka do około 30 do 40% białka. Co jeszcze możesz zrobić? Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

 

4. Ogranicz do minimum spożycie węglowodanów

oponka na brzuchu jak pozbyć się oponki

Jest to bardzo ważny element, jeśli chcesz, aby twoja oponka na brzuchu szybko spuściła powietrze z dętki. Musisz ograniczyć węglowodany, aby jak najszybciej pozbyć się oponki. Zredukowanie ilości węglowodanów powoduje zmniejszenie łaknienia oraz utraty wagi ciała. Ograniczenie węglowodanów spowoduje szybka utratę tłuszczu na brzuchu oraz wody zmagazynowanej pod skórą. Zrezygnuj z m.in. z makaronów, białego pieczywa, a twoja oponka na brzuchu zacznie znikać w oczach.

 

5. Spożywaj błonnik

 

oponka na brzuchu lubi błonnik

 

Kolejnym elementem, który warto zastosować w swojej diecie jest błonnik, który odgrywa ważną rolę w pozbywaniu się tłuszczu i redukowaniu wagi. Aby nasza oponka na brzuchu zmieniła się w płaski brzuch, trzeba spożywać odpowiednią ilość błonnika w codziennej diecie.

Błonnik pokarmowy wchłania wodę i pęcznieje w żołądku, dając uczucie najedzenia się i przy tym nie dostarcza nam kalorii. Doskonale zmiękcza stolec, zwiększa jego wielkość oraz reguluje wypróżnienia. Błonnik szybko wymiata z naszego układu pokarmowego zalegające resztki i nie dopuszcza do zaparć, które często można spotkać u osób odchudzających. Dużo błonnika znajdziesz w płatkach owsianych, owocach, warzywach, niektórych zbożach (owies), możesz także skorzystać czystego błonnika dostępnego w aptece.

 

6. Zacznij wykonywać ćwiczenia fizyczne a oponka na brzuchu zmieni się w mięśnie

 

oponka na brzuchu

 

Połączenie ćwiczeń fizycznych, odpowiedniej diety oraz zastosowanie dobrego suplementu na spalanie tłuszczu z brzucha możemy liczyć na to, że nasza oponka na brzuchu zacznie szybko znikać. Polecam bieganie, które pozwoli przyspieszyć nasz metabolizm na cały dzień. Dodatkowo możesz wykonywać ćwiczenia na brzuch, dzięki którym szybciej spalisz tłuszcz na brzuchu oraz wzmocnisz, uwidocznisz swoje mięśnie brzucha. Możesz zastosować np. ćwiczenia na oponkę z tej strony wg uznania. Ja polecam ćwiczenia ABS 2, oraz Tiffany boczki, które zostały podzielone na poziomy trudności, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na tej stronie znajdziesz wiele innych skutecznych ćwiczeń na mięśnie brzucha.

 

7. Dobry suplement na spalanie tłuszczu z brzucha  (jak pozbyć się oponki z brzucha)

 

Wszystkim kobietom, jak i mężczyzną, którym doskwiera oponka na brzuchu (otyłość brzuszna) polecam spalacz tłuszczu stworzony głównie z myślą o osobach chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej właśnie na brzuchu. Tym preparatem jest Dorian Yates – Black Bombs, który to jest specjalistycznym środkiem, który dzięki swojemu specjalnemu składowi, znacząco wspomoże proces spalania tkanki tłuszczowej. Możemy polecić również chwalony, skuteczny i tani preparat o nazwie Olimp Thermo Speed.

Don`t copy text!