Pilates na brzuch, pośladki, nogi

Co to jest Pilates? To zestawy ćwiczeń opracowane przez Josefa Humbertusa Pilates na początku XX wieku. Dzięki tym ćwiczeniom można w doskonały sposób rozciągnąć i uelastycznić swoje ciało. Ze względu na te właściwości, ćwiczenia te są bardzo często stosowane przed modelki i gwiazdy Hollywoodu.

System ćwiczeń jest mieszanką różnych form aktywności fizycznej takich jak:

  • Ćwiczeń izometrycznych,
  • jogi,
  • baletu.

Pilates

 

Zestawy ćwiczeń:

  • Wzmacniają mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania,
  • odciążają kręgosłup,
  • poprawiają postawę,
  • ujędrniają sylwetkę,
  • obniżają poziomu stresu,
  • poprawiają zdrowie i samopoczucie ćwiczącego.

 

Pilates na brzuch wykonasz w zaciszu własnego domu.

Początkowo ta metoda ćwiczeń opracowana przez Josepha Pilates’a pomocna była przy rehabilitacji osób poszkodowanych w wypadkach lub w wyniku działań wojennych, a zwłaszcza osób z uszkodzeniami kręgosłupa. Oznacza to, że ćwiczenia Pilates dla początkujących są bardzo bezpieczne i, jeśli wykonuje się je pod okiem doświadczonego instruktora, z pewnością nie wyrządzą nam żadnej krzywdy w postaci naciągnięć mięśni, ścięgien, przeciążeń stawów itp.

Właściwie jedynym przeciwwskazaniem do tych ćwiczeń jest nadciśnienie tętnicze, gdyż niektóre z ćwiczeń z uwagi na częściowe wstrzymanie oddechu lub długotrwałe napięcie mięśni mogą prowadzić do chwilowego podwyższania ciśnienia, a taki stan dla osób z nadciśnieniem jest niewskazany.

Pierwsze efekty Pilates, dzięki poprawnie wykonywanym ćwiczeniom można zauważyć bardzo szybko. Wykonuj ćwiczenia powoli i dokładnie. Wsłuchaj się w rytm własnego oddechu bądź w pełni skoncentrowany, stosuj zalecaną ilość powtórzeń oraz przestrzegaj regularności ćwiczeń. Bardzo istotne w pilatesie jest spinanie mięśni brzucha, aby spowodować utworzenie się naturalnego gorsetu, który ochroni nasz kręgosłup.

Zanim zaczniesz ćwiczyć, zadbaj o rozgrzewkę. Wykonuj maszerowanie w miejscu, krążenia ramionami i delikatne skręty tułowia. Postaraj się skoncentrować na środku swojego ciała, czyli mięśniach brzucha i miednicy. Wciągnij lekko brzuch, wdychaj powietrze nosem, a wydychaj ustami. Oddech powinien być lekko wydłużony. W metodzie Pilates nie liczy się ilość, lecz jakość wykonywanych ćwiczeń. Zmniejszona ilość powtórzeń pomoże również, w tym, że skupimy się bardziej na dokładnym realizowaniu ćwiczeń. Zamiast robić 50 unoszeń nóg, wykonasz ich 10-15, ale za to powoli i dokładnie a przez to bardziej efektywnie. Uzyskasz efekty tylko wtedy, gdy każde ćwiczenie zrobisz dokładnie według wskazówek.

pilates efekty

Ćwiczenia na brzuch Pilates nie są sposobem na odchudzanie, dzięki temu rodzajowy treningu nie pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Trening ten jest tak opracowany, aby wzmacniać mięśnie i rzeźbić sylwetkę.

Jest to trening o niskiej intensywności i polecam go przede wszystkim dla osób szczupłych, które chcą dokonać „ostatecznego szlifu” w drodze do ładnej sylwetki. Trening ten nie odchudza, zatem jeśli jesteś osobą otyłą, to zacznij od treningu aerobowego jak np.: bieganie lub ćwiczenia z obciążeniem, podczas których spalisz znacznie większą liczbę kalorii.

 

Zestawy ćwiczeń Pilates na brzuch, pośladki, nogi

 

Jak często ćwiczyć tą metodą?

Chcąc uzyskać naprawdę dobre efekty dzięki ćwiczeniom Pilates na brzuch, pośladki lub nogi, musisz trenować przynajmniej 3 razy w tygodniu. Trening nie musi być długi, najważniejsza jest systematyczność i motywacja do ćwiczeń! ćwiczenia pilates dla początkujących

 

 Ćwiczenia na brzuch 

 

 

 

 

Pilates na brzuch z piłką

 

 

Pilates na pośladki

 

 

 

Pilates na nogi

 

Zobacz także inne równie skuteczne metody ćwiczeń:  ćwiczenia.

Don`t copy text!