Sposób na wzmocnienie mięśni brzucha

 

Interesują Cię sprawdzone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha? Chciałbyś poznać magiczny sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, estetycznie wyrzeźbionego, jednocześnie silnego, umięśnionego ciała?

Nic dziwnego! W końcu dobra forma fizyczna jest kwintesencją naszego zdrowia, a pożądany przez wielu mężczyzn „kaloryfer”, czy po prostu płaski, zadbany brzuszek niezaprzeczalnie świadczy o kondycji godnej pozazdroszczenia. Większość z nas chciałaby mieć tors Pudziana albo szczupły brzuch Ani Lewandowskiej. Być może teraz daleko Ci do upragnionego celu, może wcale nie dążysz do tak ekstremalnie rozbudowanej, kulturystycznej sylwetki. Bez względu na to, czy blisko Ci do siłacza, czy wyrzeźbione, szczupłe, a przede wszystkim zdrowe ciało wydaje się być nieosiągalnym marzeniem, które spędza Ci sen z powiek – spokojnie. Dieta, odpowiedni styl życia, a przede wszystkim kompleksowy trening zapewnią Ci wymarzony sukces.

Zapomnij o treści artykułów, które zaczynają się od słów: „płaski brzuch w tydzień” albo „spektakularne efekty już po miesiącu ćwiczeń”. Najlepszy efekt przyniosą bowiem tylko takie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha, po wykonaniu których rzeczywiście odczujesz, że masz trening za sobą. W dzisiejszych czasach znamy wiele sposobów na idealny brzuch, a te polecane przez sportowców i kulturystów niekoniecznie mogą być dobre dla Ciebie! Najważniejsze jest odpowiednio określić swój cel i wypróbować dane zestawy na własnej skórze, a przede wszystkim: na mięśniach!. Przetestować, czy określony zestaw ćwiczeń rzeczywiście pomaga Ci się przybliżyć do oczekiwanego efektu. Warto sprawdzić, które aktywności sprawią Ci najlepiej przyjemności.

Jeśli lubisz rower, mam dla Ciebie genialną wiadomość: według najnowszych badań naukowych to właśnie rowerek jest najlepszym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśni brzucha! Angażuje wszystkie mięśnie; proste, skośne oraz zębate. Rowerek to sprawdzony element treningu, dzięki któremu możesz spodziewać się pozytywnych efektów. Na dodatek do wykonania ćwiczenia potrzebujesz zaledwie skrawka podłogi! Ćwiczenie idealne!

Wszelkie unoszenia nóg (w zwisie, do świecy) przyniosą zbawienne efekty Twoim mięśniom, pracującym na lepsze, bardziej estetyczne jutro. Zgodnie ze statystykami, te ćwiczenia mistrzowsko wyparły brzuszki z piedestału popularności i według każdego trenującego, są uznawane za najskuteczniejsze.

Kolejnym przykładem ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha jest bardzo znany plank. W spolszczeniu deska wzmacnia mięśnie wewnętrzne core – te pomagają nam zachować odpowiednią postawę ciała. W planku każdy znajdzie coś dla siebie, można wykonywać deskę boczną, z unoszeniem nóg, rotacją bioder, dociąganiem nogi do boku. Najważniejsze, że każde z wymienionych elementów treningu wzmacnia mięśnie brzucha (i nie tylko!), a także ma zbawienny wpływ na naszą postawę, kręgosłup.

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha wpłyną na Twój dobry wygląd w wielu aspektach. Poprawi się Twoja sylwetka oraz postawa, mocne mięśnie wspomagają kręgosłup! Odciążają odcinek lędźwiowy, dzięki czemu nie odczujesz więcej nieprzyjemnego bólu. Co więcej; mięśnie proste i skośne wewnętrzne tworzą barierę ochronną dla Twoich organów wewnętrznych, będziesz nosił wypracowaną przez siebie tarczę codziennie ze sobą. Trenując regularnie poprawisz swoje samopoczucie przez podkręcenie produkcji endorfin.

Nie pozostaje Ci nic innego, jak dążyć do wymarzonego celu i uparcie wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha!

 

 

 

Don`t copy text!