Trendy fitness. 10 trendów w branży fitness na 2020 rok

Trendy fitness przychodzą i odchodzą, ale zawsze fajnie jest zobaczyć, co się dzieje. Od nowych zajęć i trendów technologicznych po wykorzystanie genetyki w treningach – trendy branży fitness w 2020 roku wyglądają bardzo ekscytująco.

Podczas gdy wiele trendów fitness pozostało spójnych w ostatnich latach, zawsze jest miejsce na innowacje. Zobaczymy, że branża fitness czerpie coraz więcej z technologii, a także rosnące pragnienie konsumentów dotyczące unikalnych doświadczeń, personalizacji i wolności.

 

trendy fitness

 

Jeśli jesteś właścicielem firmy fitness, ważne jest, aby wyprzedzać trendy fitness, aby Twoje studio nie pozostało w tyle.

Motywacje ludzi do fitnessu pochodzą z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy jest to pragnienie długotrwałego zdrowia, zainteresowanie najnowszą technologią fitness, czy ogólna pasja do zdrowia i kondycji. Niezależnie od przyczyny, 2020 ma kilka ekscytujących trendów, które zaznaczą wszystkie te pola. Oto kilka trendów fitness, na które należy uważać.

 

Trendy fitness – nowe treningi

1. Szkolenie grupowe

Choć nie jest to nowy trend, w 2020 r. Trening grupowy przejdzie na wyższy poziom. To społeczne aspekty treningu grupowego przemawiają do konsumentów; zwłaszcza Millennials and Generation Z. Wcześniej badaliśmy, w jaki sposób te pokolenia kształtują branżę fitness . Biorąc pod uwagę, że stanowią one 80% członków klubu fitness , nic dziwnego, że trening grupowy jest tak popularny. W 2020 r. Trend będzie ewoluował jeszcze bardziej, wraz z szeregiem nowych klas do zbadania przez członków.

 

2. Yoga HIIT

Zajęcia fitness hybrydowe są od pewnego czasu modne, pomyśl Yogalates (joga i pilates) lub Aqua Zumba. Najwyższy czas, aby te dwa główne trendy fitness połączyły siły. Yoga Hiit to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie szybkich serii Hiit (trening interwałowy o wysokiej intensywności) nasyconych dynamicznymi pozycjami jogi. Zajęcia często kończą się rozciągnięciami w stylu jogi na całe ciało.

Ten efektywny czasowo trening pozwala uzyskać najlepsze wyniki z obu światów, osiągając poważne spalanie kalorii, jednocześnie wydłużając i rozciągając mięśnie. Ta klasa jest fantastyczną opcją dla osób, które starają się znaleźć czas na osiągnięcie wszystkich swoich celów fitness. Może się to wydawać nowością, ale przewidujemy, że ta klasa będzie przez jakiś czas!

 

3. Trening funkcjonalny

W ostatnich latach CrossFit wywarł ogromny wpływ na przemysł fitness i trendy fitness. Popularność wzrosła, ponieważ zajęcia zapewniły ludziom szybki i skuteczny sposób na wzmocnienie i spalanie kalorii. Jednak w 2020 r. nastąpi zmiana ukierunkowania. Zamiast tego, jaki ciężar lub ile powtórzeń możemy wykonać, ważne będzie, w jaki sposób wykonujemy wszystkie ruchy i uczymy się właściwej techniki poprzez trening funkcjonalny. Trening funkcjonalny, jak sama nazwa wskazuje, działa na ruchy, które działają na mięśnie, których najczęściej używamy do codziennych zadań. Ten rodzaj treningu pozwala naszym ciałom na jak najlepsze funkcjonowanie tak długo, jak to możliwe.

Trening funkcjonalny koncentruje się na poprawianiu równowagi i koordynacji oraz budowaniu siły we właściwy sposób. Ten trend fitness jest szczególnie ważnym rodzajem treningu dla starszych osób dorosłych i zapewni bardziej długoterminowy trening, bez kontuzji, zdrowy i z lepszą kondycją.

 

4. Treningi w domu

Nowe trendy fitness to także nowoczesne treningi w domu. Od aplikacji do ćwiczeń na całe ciało prowadzonych przez ekspertów po zajęcia fitness transmitowane na żywo, technologia całkowicie przekształca domowe treningi. Kiedy myślisz o fitnessie w domu, prawdopodobnie myślisz o bieżniach i maszynach eliptycznych, ale przyszłość ćwiczeń w domu jest znacznie bardziej skomplikowana. Pomyśl o skoncentrowanym na technice wyposażeniu siłowni, takim jak Peloton ; zaprojektowany jako uniwersalne urządzenie do domowej siłowni. Ta szczególna technika domowej siłowni wywołała znaczną konkurencję w branży, więc oczekuj więcej.

Praca w domu w 2020 roku będzie bardziej kreatywna i ekscytująca niż kiedykolwiek. Inteligentna technologia nie kończy się na rowerach treningowych; przestrzeń ta szybko rośnie i obecnie obejmuje szereg urządzeń fitness. Od inteligentnych maszyn wiosłowych i systemów do podnoszenia ciężarów po pełnowymiarowe lustro fitness, które działa jako osobisty trener – to trening osobisty na zupełnie nowym poziomie. Domowy fitness pozwala użytkownikom wybrać i wybrać dowolną klasę w dowolnym momencie.

Pomiędzy napiętym rozkładem zajęć, długim dojazdem do pracy i złą pogodą treningi domowe mają mnóstwo zalet. Ogólnie są niezwykle wygodne i wszyscy wiemy, że wygoda jest królem!

 

5. Uważne treningi

Dla wielu osób ćwiczenia są strategią zarządzania stresem. Badania pokazują, że wielu Amerykanów stosuje swoją kondycję jako główną metodę redukcji stresu. To fantastyczne narzędzie; aktywność fizyczna ma moc zmniejszania lęku i zmniejszania poziomu stresu w ciele. Nastąpiło przesunięcie w kierunku częstszego korzystania z tego narzędzia i dodawania do niego. Praktyka uważności zapewnia wiele takich samych wartości; pomaga radzić sobie z lękami, a nawet z depresją. Wiedząc, że możemy wykorzystać zarówno uważność, jak i ćwiczenia, aby złagodzić stres, ludzie chcą teraz wykorzystać obie techniki.

Fitness będzie ewoluować w przyszłości. Większy nacisk zostanie położony na to, co dzieje się przed i po treningu, a także w trakcie. Czas spędzony na regeneracji jest tak samo ważny jak nasz trening i będzie miał znaczący wpływ na nasz trening. Odnosi się to do naszego stanu umysłu, naszego snu, poziomu stresu oraz odżywiania.

Zasadniczo w 2020 r. Więcej uwagi poświęci się holistycznemu dobrostanowi. Ponownie technologia odgrywa w tym dużą rolę. Przykłady obejmują aplikacje, które pozwalają nam śledzić nasz sen i technologię zaprojektowaną, aby pomóc nam poprawić nasze wzorce snu, a także aplikacje do medytacji. Tendencja ta będzie koncentrować się na tych w ich początkowych latach, oferując zrównoważone plany zdrowotne.

 

Odżywianie

6. Diety pochodzenia roślinnego

Nie moglibyśmy rozmawiać o świecie zdrowia i kondycji bez patrzenia na to, co dzieje się po stronie żywieniowej.

Zrównoważony rozwój stał się kluczową kwestią w ostatnich latach i dotyczy to wszystkich gałęzi przemysłu. W ostatnich latach konsumentom oferowano wegańskie lub wegetariańskie alternatywy, mając na uwadze zarówno zdrowie, jak i ochronę. Teraz przechodzimy na inny termin: na bazie roślin.

Od kilku lat świat przechodzi na terytorium roślin. Przewiduje się, że do 2040 r. Tylko 40% światowej populacji będzie jeść mięso . 35% będzie spożywać mięso hodowane w laboratorium, a 25% będzie spożywać wegańskie zamienniki mięsa. Można śmiało powiedzieć; trend fitness się utrzyma.

Wiele celebrytów i sportowców otwarcie podąża za roślinnym stylem życia, na przykład w niedawnym filmie dokumentalnym „ From The Ground Up ”. Dokument podąża za byłym futbolistą z college’u, który spotyka się z elitarnymi sportowcami, którzy nie jedzą mięsa, w tym ultra-sportowcem Rich Roll, który napędza swoje występy produktami roślinnymi.

Choć pierwotnie dieta oparta na roślinach odnosi się do diety całkowicie wolnej od produktów pochodzenia zwierzęcego, ma nieco inne znaczenie. Termin ten wydaje się teraz wywoływać mnóstwo warzyw i zdrowy wybór, ale oszczędza klientom trudniejszych warunków wegańskich lub wegetariańskich. Zamiast tego jest to postrzegane jako delikatny krok do jedzenia większej ilości warzyw, a nie ostrożność, aby całkowicie przestać jeść mięso.

Większość produktów pochodzenia roślinnego jest wegańska, jednak ich odbiorcy nie są w przeważającej części. Poza mięsem i niemożliwymi burgerami już rozkwitło w branży, ale spodziewamy się, że w 2020 roku pojawi się o wiele więcej marek i produktów.

 

7. Intuicyjne jedzenie

„Intuicyjne jedzenie” stało się modnym hasłem roku 2019. Uzupełniając rosnący ruch pozytywny dla ciała, intuicyjne odżywianie zachęca ludzi do dokonywania wyborów żywieniowych bez poczucia winy lub etycznego dylematu. Krótko mówiąc, podstawy intuicyjnego jedzenia obejmują:

  • Jedząc, gdy jesteś głodny, zatrzymując się, gdy jesteś pełny
  • Nie postrzeganie jedzenia jako „dobrego” lub „złego”.
  • Odpuszczanie zasad
  • Cieszyć się jedzeniem

W związku z niedawnym sprzeciwem wobec kultury żywieniowej intuicyjne odżywianie staje się znane jako „anty-dieta”. Podczas gdy uczucie przekąsek może wydawać się modą, media społecznościowe zachęcają do rozwoju, więc spodziewaj się więcej w 2020 roku.

 

Technologia

8. Aplikacje

Dane i personalizacja są dostępne na dłuższą metę i dzięki odpowiednim narzędziom możemy uczynić nas silniejszymi i szybszymi niż kiedykolwiek.

Zarówno aplikacje np: aplikacja do ćwiczen brzucha, jak i urządzenia do noszenia odnowiły przemysł fitness w ostatnich latach, ale są szanse, że widzieliśmy tylko wierzchołek góry lodowej. Postęp technologiczny i innowacje biznesowe będą nadal kształtować nasz aktywny tryb życia znacznie wykraczający poza to, co już widzieliśmy.

Dostęp do coraz większej liczby danych (wszelkiego rodzaju) będzie możliwy. Wraz z postępem rewolucji w zrozumieniu przez ludzi czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie, nasze definicje kondycji i ćwiczeń stopniowo się zmieniają.

Czekamy na bardziej zabawne aplikacje fitness, a nawet zabawne zajęcia, które wykorzystują technologię w celu zwiększenia komfortu użytkowania. Odbędą się zajęcia z wykorzystaniem technologii noszenia, technologii VR i zabawnych aplikacji. Obejmie to również więcej aplikacji, które angażują zespoły spotykające się i pracujące nad wspólnymi celami i turniejami. Zasadniczo zobaczymy aplikacje, które są tak zabawne; ludzie ledwo zauważą, że spalają ogromne ilości kalorii. Szukaj aplikacji Hiit, poszukiwań skarbów, siłowni VR, wyścigów z nagrodami do zebrania oraz wszelkiego rodzaju zabawnych i rozrywkowych sposobów na wejście lub utrzymanie formy.

 

9. Urządzenia do ​​noszenia

Artykuły do ​​noszenia na fitness są jednym z najtrudniejszych trendów w branży fitness, które trzeba nadążyć; ponieważ technologia rozwija się tak szybko. Urządzenia do noszenia były najważniejszym segmentem wzrostu branży fitness w 2019 r., A ich wielkość rynkowa wyniosła 14 528 mln USD . American College of Sports Medicine co roku przeprowadza ankietę wśród tysięcy specjalistów ds. Zdrowia i fitness . Technologie do noszenia, takie jak urządzenia fitness, smartwatche i monitory serca, znajdują się w pierwszej trójce najlepszych trendów  każdego roku od 2016 roku.

W miarę, jak coraz więcej firm eksperymentuje z koncepcją odzieży związanej, ubrania do noszenia na siłowni będą się rozwijać. Stanie się jeszcze bardziej głównym nurtem w 2020 r .; przewiduje się, że światowy rynek odzieży do fitnessu inteligentnego osiągnie 4,5 mld USD do 2023 r .

 

10. Testy DNA i mapowanie genomu

Dzięki dzisiejszym osiągnięciom możesz dostosować swoją kondycję do precyzyjnej biologii. Podobne do tego, w jaki sposób zestawy DNA przodków stały się coraz bardziej popularne, dzięki ich zdolności do lepszego poznania pochodzenia twojej rodziny i dowiedzenia się więcej o twoim etnicznym składzie. Zestawy do testowania DNA pod kątem kondycji stały się nowym ruchem w świecie zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszyscy, od wielbicieli treningu po zwykłych ćwiczących na siłowni, starają się lepiej zrozumieć ich genetyczny kod i ich związek z ich wydajnością i biegłością.

Dzięki testom DNA możesz dowiedzieć się, jakie hormony zapobiegają spalaniu tłuszczu, a także różne szczegóły dotyczące fizjologii, które wpływają na Twój poziom sprawności. Otrzymasz wtedy sugestie dotyczące ćwiczeń, które pomogą ci pokonać wszystko, co Cię powstrzymuje.

 

W podsumowaniu

Pomijając przewidywania dotyczące odżywiania, omawiane nowe trendy fitnessowe koncentrują się na jednym głównym atrybucie na 2020 r., A to jest wygoda. Dzięki temu studia fitness będą musiały skoncentrować się na elastyczności w zakresie komunikacji z członkami i zapewnienia wspaniałych wrażeń.

Wiemy, że fitness butikowy nie jest trendem; zmienia sposób funkcjonowania branży. Jednak wraz z pojawieniem się nowych zajęć, specjaliści fitness, kluby fitness i centra fitness będą musiały być przygotowane, aby dotrzymać tempa różnorodności klas i stylów fitness.

Istnieje wiele nowych i ekscytujących trendów w zakresie fitnessu, które motywują nas do działania i zwiększają energię w miarę postępów. Które z nich uważasz za najbardziej atrakcyjne?

 

Zobacz również ciekawy artykuł dotyczący najnowszych przeprowadzonych badań: Sprawnosc fizyczna wpływa na lepszą pracę mózgu

Don`t copy text!