Szóstka Weidera (A6W) – 6 nada kształt brzuchowi

Szóstka Weidera A6W to idealne ćwiczenia na brzuch, które można wykonywać w warunkach domowych. Do dzisiejszego dnia, nikt nie stworzył, bardziej efektywnego, zestawu ćwiczeń. Cała tajemnica skuteczności A6W (Aerobiczna 6 Weidera), tkwi w ciągłym powtarzaniu tych samych ćwiczeń. Dzielimy je na etapy i co pewien czas, zwiększamy ilość powtórzeń. Pierwszego dnia wykonuje się tylko jedną serię, a każde ćwiczenie powtarza się 6 razy. Ostatniego dnia natomiast wykonuje się 3 serie po 24 powtórzenia. Na forum można znaleźć różne opinie 6 Weidera, ale większość jest pozytywna. Niektórzy narzekają, że obciąża kręgosłup. Może tak się zdarzyć jeśli będziesz ciągnąć rękami głowę do klatki piersiowej. Pamiętaj, aby to Twój brzuch pracował, nie pomagaj sobie rękami. Nadaj odpowiedni kształt swojemu brzuchowi i zacznij ćwiczyć już dziś (zobacz 6 weidera efekty na dole strony).

 

Prezentowany zestaw ćwiczeń Szóstka Weidera posiada wiele atutów:

Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących i zawodowców. Ćwiczenia na mięśnie brzucha rozpoczynamy od poziomu podstawowego, więc każdy początkujący nie powinien mieć problemu z ich wykonaniem.

A6w efekty

Dzięki niemu wyrzeźbisz swoje mięśnie i spalisz niepotrzebny tłuszcz. Stopniowo przechodzimy do większej intensywności, dzięki czemu nasze mięśnie stale pobudzamy do spalania tkanki tłuszczowej i zarazem rzeźbimy ich zarys. Jest tak również dlatego, że 6Weidera wywiera nacisk na liczbę powtórzeń. Możesz trenować szóstka weidera przez około 30 minut, nie robiąc żadnych przerw. Można wykorzystać cały zapas glikogenu we krwi i spalać tłuszcz.

 

Ćwiczenia na brzuch A6W są łatwe do wykonania. Jest to bardzo nieskomplikowany zestaw, który można ćwiczyć niemal wszędzie. Wszystko, czego potrzebujesz to płaska powierzchnia.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń 6 Weidera pamiętajmy o przeprowadzeniu wstępnej rozgrzewki, ponieważ bez wstępnego rozgrzania mięśni, możemy nabawić się niepotrzebnego urazu i efekty a6w nie przyjdą.

Ćwiczenia na brzuch dają doskonałe wyniki. Jeśli będziesz systematycznie ćwiczył, to efektem będzie wymarzony wysportowany płaski brzuch z zarysowanymi mięśniami. Pierwsze 6 Weidera efekty widać już po tygodniu, a po wykonaniu całego cyklu zmiana jest naprawdę imponująca. Opinie osób, które ćwiczyły tą metodą, są bardzo pozytywne i jak widać zdjęcia to potwierdzają.

 

6 WEIDERA EFEKTY6 WEIDERA EFEKTY 6 WEIDERA OPINIE 6 WEIDERA OPINIE

 

Zestawy ćwiczeń Aerobiczna szóstka Weidera

 

Ćwiczenie 1

Pozycja wyjściowa: Połóż się płasko na ziemi, ręce wzdłuż ciała. Zegnij nogę w kolanie i podnoś na zmianę raz prawą, raz lewą, zachowując kąt prosty 90 stopni w kolanie. Jednocześnie z nogą podnieś też górną część tułowia i w momencie największego napięcia wytrzymaj 3 sekundy. Powrót do pozycji wyjściowej.

6 WEIDERA - ĆWICZENIE 1 6  WEIDERA – ĆWICZENIE 1

—————————————————————————————————————————–

 

Ćwiczenie 2

Pozycja wyjściowa: Połóż się płasko na ziemi, ręce wzdłuż ciała. Podnieś obie nogi i ugnij kolana do kąta prostego 90 stopni. Jednocześnie z nogami podnieś też górną część tułowia i w momencie największego napięcia wytrzymaj 3 sekundy. Powrót do pozycji wyjściowej.

6 WEIDERA - ĆWICZENIE 26 WEIDERA – ĆWICZENIE 2

—————————————————————————————————————————–

 

Ćwiczenie 3

Spleć ręce na karku i ugnij nogę w kolanie i podnoś na zmianę raz prawą, raz lewą, zachowując kąt prosty 90 stopni w kolanie. Jednocześnie z nogą podnieś też górną część tułowia i w momencie największego napięcia wytrzymaj 3 sekundy.

6 WEIDERA - ĆWICZENIE 3 6  WEIDERA – ĆWICZENIE 3

—————————————————————————————————————————–

 

Ćwiczenie 4

Spleć ręce na karku i ugnij kolana do kąta prostego 90 stopni. Jednocześnie z nogami podnieś też górną część tułowia i w momencie największego napięcia wytrzymaj 3 sekundy.

6 WEIDERA 6  WEIDERA – ĆWICZENIE 4

—————————————————————————————————————————–

 

Ćwiczenie 5

W tym ćwiczeniu wykonujemy tzw. rowerek. Spleć ręce na karku i unieś górną część tułowia. Zmieniaj naprzemiennie nogi ugięte w kolanach (5 do 15) razy, utrzymując cały czas górną część tułowia uniesioną do góry.

6WEIDERA 6  WEIDERA – ĆWICZENIE 5

—————————————————————————————————————————–

 

Ćwiczenie 6

Pozycja wyjściowa: Połóż się płasko na ziemi, ręce wzdłuż ciała. Unieś jednocześnie górną część tułowia i obie wyprostowane nogi dotykając rękoma kolan. Wytrzymaj w tej pozycji przez ok. 3 sekundy. Powrót do pozycji wyjściowej.

szóstka Weidera6  WEIDERA – ĆWICZENIE 6

—————————————————————————————————————————–

Harmonogram ćwiczeń Szóstka Weidera na pełen cykl 6 tygodni:

6 weidera harmonogram

 

Wyżej masz przykładowy harmonogram Szóstka Weidera, do którego możesz się stosować. Możesz go trochę zmodyfikować i dostosować go do własnych potrzeb i sił.

W harmonogramie 6 Weidera:

  • 1 seria oznacza robienie wszystkich sześciu ćwiczeń jedno po drugim.
  • 1 seria to wykonywanie całości powtórek wyznaczonych na dany dzień (przykład: 6 dnia wykonujemy 3 serie po 6 powtórzeń na każde ćwiczenie, więc wykonujemy w sumie 18 powtórzeń. 6 powtórzeń w serii pierwszej, 6 w drugiej i 6 w trzeciej).

Ten harmonogram jest tylko przykładem, który można modyfikować, aby dostosować go do własnych potrzeb.

 

Pozostałe informacje

 

Czas wykonywania wszystkich ćwiczeń 6 Weidera nie powinien być większy niż 40 minut. Jak łatwo zauważyć (patrz tabelka) w trakcie treningu zwiększa się liczba wykonywanych powtórzeń i aby zmieścić się w tym czasie, tempo treningu należy stopniowo zwiększać. Dobrze jest zrobić sobie 20-60 sekundową przerwę między seriami.

Ćwiczenia na brzuch szóstka Weidera bezpośrednio po jedzeniu nie są wskazane. Mięśnie brzucha w czasie ciężkiej pracy mogą powodować nacisk na żołądek i jelita, co może spowodować problemy z trawieniem i wywoływać choroby. Najlepiej jest poczekać co najmniej 1-2 godziny po posiłku i dopiero wtedy rozpocząć trening.

Jeśli ćwiczenie według tabelki A6W okaże się dla Ciebie zbyt trudne, nie martw się, tabela zaproponowana przez nas jest dość wymagająca.

Wystarczy zrobić tyle serii, ile tylko możesz. Z biegiem czasu i kolejnymi ćwiczeniami, będziesz czuć się silniej i w końcu ci się uda to zrobić.
To naprawdę nie ma znaczenia, ile czasu zajmie Ci dotarcie do ostatniego dnia w tabeli. Najważniejszą rzeczą jest, aby ćwiczyć regularnie z 6 Weidera i włożyć w to swoje serce, to wtedy można wyrzeźbić piękne mięśnie i płaski brzuch.

Kiedy czujesz się obolały po wykonywanych ćwiczeniach z poprzedniego dnia i wykonywanie ćwiczeń powoduje ból to po prostu zrób sobie przerwę. Dzień lub dwa, a nawet cały tydzień, jeśli trzeba. To pomoże Ci odzyskać energię. Taka przerwa od czasu do czasu jest bardzo pomocna.

6 Weidera to naprawdę dobre ćwiczenia na płaski brzuch, ale nie jest to recepta na wszystkie potrzeby. Przedstawiony zestaw ćwiczeń będzie przede wszystkim rzeźbić mięsień prosty brzucha (rectus). Można również trenować inne mięśnie brzucha, a pomoże nam w tym np. trening ABS 2.

Warto również zaopatrzyć się w dobry spalacz tłuszczu, który przyspieszy spalenie tłuszczu z brzucha podczas ćwiczeń.

 

Szóstka Weidera na pewno pomoże nam w uzyskaniu silnego i wyrzeźbionego brzucha, ale nie zapominajmy także o tym, że dobra dieta na płaski brzuch to 80% gwarancji sukcesu. Na temat diet możesz poczytać w kategorii Dieta.

 

Przeczytaj również o innych metodach ćwiczeń:  ćwiczenia.

Don`t copy text!